Apple го промовираше најновото музичко видео на Оливија Родриго „Направено на iPad“

Една од кампањите што најмногу ни се допаѓа кај Купертино е кампања Направено на iPhone (Направено на iPhone), кампања која ни покажува фотографии и видеа направени и изменети од сопствените уреди на Apple. И тоа е дека во нашиот џеб носиме одлична аудиовизуелна алатка. Сега тие се враќаат на обвинението со кампањата, но овој пат тие направија а Направено на iPad (Направено на iPad), и тоа го прават заедно со уметничката Оливија Родриго која го користеше iPad за производство на нејзиниот најнов видео клип Brutal ...

Како што видовте во претходниот видео клип, тимот за производство на видео клипови размислуваше за користење на iPad за да го создаде овој видео клип. Директорката, Петра Колинс, размислуваше за изработка на маските покривање на лицата на уметниците во видеото користејќи го Алатка за FacePaint Апликација за создавање iPad, една од најдобрите апликации за изработка на платна и ослободување на нашата креативност со сликање на iPad. Се разбира, видеото што ви го прикажуваме е мал клип што Apple го сподели на Youtube каде што можеме погледнете како се користат алатките за iPad за да се создадеНа Исто така, да ви кажам дека сето ова е дел од кампањата на уметникот, Оливија Родриго, со Епл да ги охрабри фановите на уметникот да креираат сопствени кожи брутални (видео клипот на уметникот припаѓа на песната Brutal) и споделете ги на TikTok.

Добар пример за да знаеме с everything што можеме да направиме со нашите iPad, конечниот лаптоп што, како што веќе знаете, може да обезбеди голем дел од работите што обично ги правиме со конвенционалните компјутери. А за вас, што мислите дека Apple го промовира iPad на овој начин? Дали сте охрабрени да направите скок кон iPad со што ќе го замените вашиот персонален компјутер? Кажете ни што ви читаме и да дебатираме со вас ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.