Apple додава уште 11 градови на Flyover на своите мапи

Прелетување

Се чини дека мапите на „Епл“ повторно забрзуваат за да продолжат да се подобруваат. Пред неколку дена откривме дека функцијата на Apple Maps Connect е проширена за бизниси надвор од Соединетите држави, но покрај тоа, за неколку часа има и 11 нови градови моделирани во 3Д и дека можеме да патуваме користејќи Flyover.

Поточно, градовите кои сега имаат свои виртуелна тура на мапи со јаболка се:

 • Агуадила, Порторико
 • Амарило, Тексас во САД
 • Аресибо, Порторико
 • Безиер, Франција
 • Брно, Чешка
 • Цитадела, Италија
 • Клермон, Франција
 • Хамбург, Германија
 • Хелсингборг, Шведска
 • Ливерпул, Англија
 • Одензе, Данска

Веќе се повеќе од сто локации моделирани во три димензии, од кои приближно половина имаат виртуелни тури за да ги видат нивните главни туристички атракции.

Да видам дали има нашиот град Овозможени туристички прегледи, ние само треба да го бараме во мапите на Apple и да го избереме. Доколку нуди можност за гледање на нејзините главни точки на интерес, во интерфејсот на апликацијата ќе видите опција означена со текстот „Madrid 3D Flyover Tour“ и копче за стартување за да ја стартувате.

Вие исто така имате можност да се консултирате со комплетен список на градови кои се компатибилни со Flyover или други функционалности на мапите на Apple од официјална веб-страница на компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Што е со Шпанија? dijo

  Па добро, дрзок Бери помеѓу Франција и Шпанија, Мадрид и Барселона и ви благодарам
  Тоа е она што се земјите од првиот и третиот или четвртиот, и дека сме во
  Лига на Шампиони