Apple издава ажурирање на AirTag, дали веќе го имате?

El AirTag Тоа е iousубопитен производ од компанијата Купертино кој ги изненади локалните жители и странци со своите перформанси и способности. Оваа мала алатка на батерија, исто така, добива ажурирања, иако можеби не сте ја замислиле. И затоа сме тука денес, да ве потсетиме дека секогаш е добро да ги добивате овие типови ажурирања за да ги чувате.

Apple неодамна го ажурираше AirTag и многу корисници веќе ги добиваат овие вести на нивните уреди. Откријте дали вашиот AirTag е правилно ажуриран и бидете во тек со сите новости од компанијата Купертино.

Од 31 август, Apple го објави фирмверот AirTag 1.0.291, кој има број на градба 1A291C, повисок од 1A291a што го користеше фирмверот претходно. Се разбира, ние ја користиме можноста да ве потсетиме дека не постои начин да се присили ажурирање на AirTag, сакаме да кажеме дека тоа ќе се ажурира автоматски кога системот ќе посака. Оваа верзија не вклучува повеќе од некои подобрувања во перформансите, далеку од системот „против вознемирување“ што беше воведен во претходното ажурирање на фирмверот.

Во меѓувреме, компанијата Купертино продолжува да работи на Keynote за која се претпоставува дека ќе се одржи на 14 септември во која ќе го видиме новиот iPhone 13 и секако Apple Watch Series 7 за што толку се зборува во последно време.

Како да видите дали сте го ажурирале вашиот AirTag

Оваа нова верзија 1.0.291 на AirTags се наши уреди автоматски, како што велиме погоре, но ако сакате да проверите дали сте во најновата верзија, објавена едноставно мора да ги следите овие чекори:

  • Отворете ја апликацијата Најдете на вашиот iPhone
  • Изберете на дното опцијата «Објекти» и кликнете на нашата воздушна ознака
  • Кога пристапувате на ова, треба да го пренесете името
  • Серискиот број и фирмверот на вашиот AirTag се појавуваат на долниот дел

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.