Apple започнува да продава слушалки со Lightning и тие се поскапи од iPhone

молњави слушалки

Гласините сугерираат дека iPhone 7 ќе го изгуби 3,5 mm приклучокот за приклучок, дека секогаш сме користеле за поврзување на слушалките со телефонот. Фактот дека „Епл“ започна да продава врвни слушалки кои се поврзуваат преку „Молња“ сугерира дека овие гласини не одат наопаку. Пред неколку часа компанијата ги пушти во продажба слушалките Audeze EL-8 Titanium.

На Аудезе ЕЛ-8 титаниум тие се варијанта на претходниот модел што беше објавен за време на саемот за потрошувачи на електроника (CES), што се одржа во Лас Вегас претходно оваа година. И најспектакуларното нешто кај овие слушалки, кои секако нудат неверојатен аудио квалитет, е нивната цена: САД долар 799,95. Можеме да се сомневаме дека зад оваа стратегија стои „раката“ на Ангела Ахрендтс, бидејќи целта на потпретседателот на малопродажбата на „Епл“ е компанијата да не ја изгуби својата луксузна етикета.

Мораме да потенцираме, да, дека овој модел е еден од најевтините кај брендот Audeze, кој обично лансира производи со повисоки цени. Една од причините зошто се зголемува цената е фактот што компанијата го користи жицата на Сајфер, неопходни за напојување на Audeze, кои се поврзани директно со Lightning на iPhone. Затоа, нема да можете истовремено да слушате музика и да ја полните батеријата на телефонот.

Овој нов модел вклучува микрофон и контроли за репродукција на музика.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Себастијан dijo

  ОИСТЕРИ НО ШТО ЕБЕДОТ ** АКО ОВА Е ВИСТИНА ..

 2.   Умберто dijo

  О, дали вклучува микрофон и контроли за репродукција на музика? Човече, го рече тоа претходно. Сега навистина ги купувам.

 3.   Рафа dijo

  Хамберто, хахаха добар XD