Apple започна програма за замена на полначи за iPhone

замена-адаптер-iphone-јаболко

Епл само што започна А. програма за размена во 36 земји за одредени модели на вашиот 5W USB адаптер за напојување, за кое компанијата објави дека може да се прегрее и да претставува безбедносен ризик, во некои случаи, без трошоци за клиентот. „Епл“ им препорачува на сите корисници кои го имаат овој модел на полнач А1300 да го променат што е можно поскоро за А1400, полнач што го користи „Ајфон 5“.

Овој конкретен адаптер, Тоа е оној што дојде со моделите iPhone 3GS, iPhone 4 и iPhone 4s, кои беа дистрибуирани помеѓу октомври 2009 година и септември 2012 година, кога беше лансиран iPhone 5. Овој полнач исто така се продаваше независно за оние корисници на кои им беше потребна замена како втор полнач или затоа што се расипал.

За да го идентификуваме моделот на полнач, првото нешто е да се зафати со лупа. На сликата што е на чело на статијата, можеме совршено да видиме каде е означен моделот, но во реалноста, мора да имате многу добро око и да обрнете доволно внимание за да можете да го прочитате јасно. Ако имате модел A1300 и букви CE во темна боја, побарајте простор во вашата агенда за да ја посетите продавницата на Apple и продолжете да го менувате за моделот A1400 кој има бели CE букви.

Ако за жал, како што е мојот случај, немате продавница за апликации во вашата област, може да се обратите до овластениот препродавач на Apple. Ако исто така немате овластен продавач во вашата област, многу веројатно, од следната недела можете да пристапите до продавница за телефони на провајдерот со која сте го набавиле вашиот iPhone, каде што ќе го проверат серискиот број на нашиот iPhone за да се осигурат дека овој модел е обезбеден од таа компанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.