Apple го издава iOS 14.4.1 со безбедносни поправки

iOS 14

Секој пат кога ќе видиме повеќе гласини за можен Apple Keynote во текот на месец март, без разлика дали е вистина или не, Apple сигурно ќе изненади со неочекувано испраќање на соопштението за печатот што најавува нов Keynote, очекувано, без публика, виртуелно. Но, денес имаме вести од Купертино, а тоа е дека во средината на циклусот бета верзија на iOS 14.5, Apple само што го објави новиот iOS 14.4.1 за да ги поправи грешките во безбедноста. Продолжете да читате дека ви даваме повеќе детали за ова ново ажурирање за вашиот iPhone и iPad.

Како што велиме, Епл штотуку го лансираше еnew нов iOS 14.4.1, нова верзија на вашиот оперативен систем што доаѓа со цел да ги исправи безбедносните грешки. Apple не прецизира за какви грешки станува збор, тие само зборуваат за важни безбедносни поправки, и веќе знаеме дека кога тие започнаа верзија на iOS, ова неочекувано е затоа што нешто важно што сакаат да го поправат. Како да го инсталирате овој нов iOS 14.4.1? само треба да отидете во апликацијата Поставки на вашиот iPhone или iPad, внесете Општо, ажурирање на софтвер, и таму ќе видите дека ова ажурирање на iOS 14.4.1 е достапно.

Стартувајте за да го ажурирате уредот (Достапна е и за iPad), на крајот претходните верзии се верзии за кои секој може да одлучи кога ќе ги инсталира, но варијантите како овие што пристигнуваат за да ги поправат безбедносните проблеми се скоро неопходни. Ако откриеме какви било новости во врска со iOS 14.4.1 или кога ќе биде објавен новиот iOS 14.5, ќе ве известиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.