Apple го издава WatchOS 6 Beta 8 за сите развивачи

WatchOS 6 бета 8 за програмери

Машините во Купертино почнаа да се подмачкуваат и постепено да се забрзуваат. Пред помалку од една недела имавме на нашите уреди петти бета-верзии на новите оперативни системи на големото јаболко. И пред неколку часа беа објавени шестите бета верзии за развивачите на iOS и iPadOS 15. Следниот чекор на Apple беше ослободете ја шестата бета верзија за развивачите на watchOS 8. Ако имате iPhone со најновата бета верзија на iOS 15, сега можете да ја инсталирате најновата пробна верзија на вашиот Apple Watch од соодветната апликација.

WatchOS 6 бета 8 за програмери сега е достапен

Објавен Apple со број на градба 19R5330d шестата голема бета верзија за програмерите. Достапно е за оние регистрирани во Програма за програмери на Apple кои сакаат да пристапат до бета -верзиите на следните оперативни системи што ќе ја видат светлината во есента оваа година. Операцијата е едноставна како и во последните три месеци од лансирањето на првата верзија на WWDC 2021 година.

Поврзана статија:
Овие протечени рендери на Apple Watch Series 7 ќе ја потврдат неговата промена во дизајнот

Што има ново во watchOS 8

до ажурирајте го Apple Watch на watchOS 6 бета 8 Неопходно е да го ажурирате iPhone на кој часовникот е поврзан со најновата верзија на iOS 15. Следно, ќе пристапиме до апликацијата часовник каде ќе се појави ново ажурирање што можеме веднаш да го преземеме и инсталираме. Верзиите отворени за пошироката јавност преку софтверската програма Бета на Apple ќе бидат достапни за неколку дена.

watchOS 8 ви помага да комуницирате, да останете во форма и да се грижите за вашето здравје како никогаш досега. Споделете ги вашите одлични моменти со апликацијата Фотографии полна со иновации. Испраќајте пораки со многу повеќе чика. Или најдете нови начини да се фокусирате и да уживате во моментот. И ова е само почеток.

Да се ​​потсетиме дека главните новитети на watchOS 8 се поврзани со здравјето, дизајнот на сферите и редизајнирањето на некоја домашна апликација. Сепак, напредокот во здравството е најзабележителен, подобрувајќи го следење на спиењето интегрирање на респираторната стапка или вклучување на апликацијата Медитирај. Последно, но не и најмалку важно, додадени се два нови спортови: Таи Чи и Пилатес.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.