Apple исто така го ажурира HomePod во верзија 13.4

HomePod

Вчера беше ден за ажурирање, сите уреди на Apple беа ажурирани за да вклучат нови функции, многу од нив се фокусираа на iCloud и периферната поддршка. Ажурирања што не тераат да видиме како iOS 14 ќе биде следниот одличен оперативен систем за мобилните уреди на Apple. И да, кога велиме сè, мислиме на секого, а HomePod исто така штотуку го доби своето соодветно ажурирање. HomePod на Apple е исто така ажуриран во верзија 13.4. По скокот ви ги кажуваме новостите и како да ги ажурирате ...

Па, навистина малку вести, или барем видливи ... Оваа нова Верзијата 13.4 на HomePod ни носи општа подобрување на стабилноста и квалитетот. Не знаеме во што се претвора ова, но сè што вклучува квалитет на зборот е добро, и повеќе зборуваме за говорник. На Ажурирањата на фирмверот на HomePod автоматски, иако исто така можете да ја проверите вашата верзија и да принудите на ажурирање доколку постои, како што е случај. За проверете ја верзијата на вашиот HomePod и ажурирајте ја мора да ги следите следниве чекори:

 1. Отворете ја апликацијата Home
 2. Кликнете на иконата Home во горниот лев агол
 3. Преземете за да пребарувате «Ажурирања на софтверот»
 4. Принудете го екранот надолу за да започне да бара ажурирања (тука ќе ја видите и верзијата што ја има вашиот HomePod, запомнете дека последната е 13.4)
 5. Ако вашиот HomePod не се ажурира автоматски тука, можете да го присилите на ажурирањето

Па знаеш, Доколку имате HomePod, трчајте да го ажурирате за да можете да уживате во корекциите што ги носи оваа нова верзија на оперативниот систем. Не е голема новина на оперативно ниво, но како што велиме секогаш е добро нашите уреди да бидат ажурирани во најновата верзија и ќе видиме дали во иднина од Купертино ќе продолжат да додаваат нови функции за да имаат повеќе функции во нашите HomePods.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.