Apple конечно ги објави долгоочекуваните AirTags

 

Веста продолжува во пролетниот настан. Apple само што ги објави AirTags како единствени на пазарот. Прилагодливи со емотикони, тие ќе работат како што се очекуваше во рамките на апликацијата Find My и ќе имаат уникатен систем за локација. Networkе се создаде мрежата FindMy, каде што може да се лоцираат без да се намали приватноста на корисникот. „Предметите се лоцирани, а не луѓето“ како што Apple можеше да објави. Новиот систем наречен Прецизно наоѓање ќе ги лоцира AirTags и iPhone ќе може да ни каже како да стигнеме таму со прецизни индикации благодарение на помошта исто така на акцелерометарот. Почнувајќи од А. цена од 29 УСД, комбинација од неколку се нуди и по пониска цена од индивидуалното купување и специјалните изданија во соработка со Хермес.

Во изградба


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.