Apple ја лансираше кутијата за батерии за iPhone 6 / 6s

паметно-батериско-куќиште-iPhone-6-6s

Пред претставувањето на новиот iPhone 6 со поголем екран и батерија, многумина од нас беа корисниците кои моравме да користиме кутии за батерии како Мофи или да носиме батерија што ќе ни овозможи да го наполниме нашиот iPhone во текот на денот, бидејќи немаше начин да се вратиме дома без претходно да се наполни нашиот уред. Доаѓањето на iPhone 6 и 6 Plus значеше дека многу корисници немаа потреба да користат надворешни батерии за полнење на iPhone или на куќиштата Mophie, но во случај на iPhone 6, ни требаше некоја друга помош за да го завршиме денот , проблем што корисниците на iPhone 6 Plus го немаа.

Apple е свесен за ова и дека корисниците се чини дека претпочитаат повеќе батерии наместо нови функции што едвај ги користат подоцна, штотуку лансираше кутија за батерии во стилот на Мофи во App Store, но овојпат со дизајн, според мое мислење, прилично грд Тие додадоа грпка на задниот дел од уредот што ни овозможува да го продолжиме траењето на батеријата на нашиот iPhone 6 / 6s, единствените модели компатибилни со паметната батерија. овој капак е достапен само во сиво-бело јаглен и можеме да го најдеме во App Store за 119 евра.

Како што можеме да прочитаме во описот, корицата има мека постава на микрофибер за заштита на iPhone и е дизајнирана со еластомер (како обоени ленти од Apple Watch) за да може многу лесно да се стави и соблече. Секој пат кога ги полниме и кутијата и iPhone заедно, можеме да разговараме до 25 часа и да сурфаме до 18 часа со 4G / LTE конекција. Овој футрол е компатибилен со додатоците за молња и приклучокот за молња.

Што мислите за дизајнот на оваа нова кутија за батерии за iPhone 6 / 6s?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рубен Саинц dijo

  парче силикон со дополнителна батерија од 20 € .. и сето тоа за 120 € ХАХАХАХА

 2.   Пепе dijo

  Тие не го лансираа во App Store, туку во Apple Store