Apple ја лансираше втората бета верзија на фирмверот AirPods Pro, со што се зголемува обемот на повици

Apple AirPods Pro

Apple не продава само iPhone, iPad или Mac, всушност овие уреди не се меѓу најновите супер хитови на компанијата, и само треба да ги погледнете лицата на луѓето со кои секојдневно се среќавате за да сфатите колку повеќе а повеќе луѓе носат пар AirPods, скапоцен камен во круната на Епл. Некои с popular попопуларни AirPods дури и кога првично беа омразени за нивниот дизајн, но како што се случи со другите уреди, конкуренцијата беше одговорна за копирање на истите. Пред еден месец од почетокот на лансирањето на Apple Бета верзии на фирмверот AirPods Pro, сега тие само што објавија втора верзија. Продолжете да читате за да ви ги кажеме вестите што ги носи.

Како што ви кажавме, во овој случај Apple го лансираше втора верзија на фирмверот AirPods Pro, конкретно верзија 4A362b, бета верзија која не е толку лесна за инсталирање како во случајот со iPhone или Apple Watch, за да влеземе во AirPods betas треба да имаме Xcode на нашиот Mac и процесот е доста комплициран. Според веб -страницата на развивачите на Apple, ова ново ажурирање ни носи поддршка за Зголемете го разговорот, Еден нова функција во iOS 15 која ги користи двата микрофони со технологија за формирање зраци за да ја зголеми јачината на звукот во разговорите, нешто многу корисно за кога сме во средини каде има многу бучава.

Мали подобрувања што со доаѓањето на бета верзиите е дека во финалната верзија на фирмверот се издава верзија што е можно постабилна. Apple имаше неколку проблеми со поништување на бучавата при лансирање верзии на фирмверот на AirPods и се чини дека со овие бета сакаат да избегнат по секоја цена да се повторат проблемите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.