Apple лансира пакет налепници за новата сезона на Тед Ласо

Тед Ласо и налепници во iMessages

Еден од комични серии Најгледан на Apple TV + е Тед Ласо. Комедија чија тема е фудбалски тренер и неговите авантури бидејќи нема искуство. Големото јаболко се одлучи за серијата, обновувајќи ја за втора сезона што е во етер од 23 јули. За да го промовирате искуството со Тед Ласо, Apple лансираше пакет налепници од серијата за iMessages и Clips со цел да ги вклучи корисниците на ликовите и авантурите на неговиот протагонист.

Liveивејте со искуството на Тед Ласо на Apple TV + со пакет налепници

23 јуни Тед Ласо ја доби наградата Пибоди за извонредност во раскажувањето приказни. Ова не е прва награда што серијата ја доделува на Apple TV +. Затоа продолжува да се обложува на својот комичен формат што предизвика фурор меѓу следбениците на платформата на Apple по барање.

Нови налепници Тед Ласо за да ги трансформирате вашите пораки? Подобро да веруваш. Во хит комичната серија, Тед (asonејсон Судеикис) е фудбалски тренер ангажиран да води британска фудбалска екипа, и покрај тоа што нема искуство. Преземете го пакетот налепници iOS за да добиете инфузија од нивниот оптимизам, беспомошна определба… и колачиња. Гледајте го Тед Ласо на апликацијата Apple TV со претплата на Apple TV +.

Пред неколку дена пакет со налепници беше лансиран достапен на App StoreНа Овој пакет налепници содржи повеќе од десетина налепници за анимирање и обојување на нашите разговори во iMessages. Ова движење не е ништо повеќе од чекор посветен на маркетингот за да се обиде да промовира и промовира серија со многу следбеници.

Поврзана статија:
Сега можете да видите нов трејлер за втората сезона на „Тед Ласо“

Ако сте fansубители на фудбалот или Тед Ласо, запомнете дека втората сезона сега е достапна на Apple TV +. Но, сепак, се издава поглавје неделно до крајот на сезоната во октомври.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.