Apple го лансираше специјалното издание на Beats Solo 3 за да ја прослави 90-годишнината од постоењето на Мики Маус

Ако има нешто што повеќе ни се допаѓа или исто како и уредите на Apple, тоа е сè додатоци што го имаме на располагање, и зошто да не го кажеме тоа: ние исто така ги сакаме сите оние додатоци земени од самите момци на Купертино.

Денес, Епл не изненади со лансирање на ново издание на својот познат Beats Solo 3. Да, ако сте loversубители на фабриката Дизни, имате среќа, Епл штотуку ја лансираше Мики Маус соло 3, Победи соло 3 безжични слушалки со а Комеморативен дизајн на 90-годишнината од Мики Маус. По скокот ви ги даваме сите детали ...

Ако веќе размислувате да избегате за да го набавите ова ново специјално издание на Beats Solo 3 Мики Маус, кажете ви дека во моментов не се на продажба, Apple ќе ги стави во продажба на вообичаените продажни места на 11 ноември (сите подготвени да влезат во божиќната кампања). Овие нови слушалки Мики Соло 3 ги имаат истите карактеристики како и традиционалните Beats Solo 3sЕдинствено што е ова комеморативно издание на 90-годишнината на Мики Маус ни го донесе овој убав дизајн, како и специјален капак заедно со игла и налепница од 90-годишнината на Мики Маус. Цена? како што ставаат во Амазон на САД (достапни за резервација), тие би имале цена од САД долар 330.

 • Студените сиви слушалки на ушите имаат дизајн „сè во едно“ што ја воскреснува иконската поза на Мики Маус, носен од музичките легенди од сите возрасти.
 • Без оглед дали ја слушате нашата омилена саундтрак на Дизни или патувате во некој од парковите на Дизни, loversубителите на музиката во движење ќе го ценат брзото полнење што овозможува 3 часа репродукција по 5 минути полнење.
 • Продолжете со магијата со наградуван звук со траење на батеријата до 40 часа.
 • Чипот Apple W1 овозможува лесна Bluetooth-врска и можност за беспрекорно префрлување помеѓу уредите регистрирани на нашата iCloud сметка.
 • Слушалките за ова специјално издание исто така доаѓаат со уникатна, персонализирана обвивка од филц инспирирана од материјалите за шлемови на Мики Маус, плус колекционерска налепница и украс од 90-годишнината.

Curубопитно издание на овие моќни Beats Solo 3 што ја истакнува врската на Епл со фабриката Дизни. Соработка што од моја гледна точка ќе продолжи да биде плодна и ќе отвори пат за многу други соработки, не смееме да заборавиме дека денес Дизни го презема скоро целиот Холивуд, така Не би бил изненаден ако на крајот видиме нови слушалки со други дизајни, па дури и куќишта за уреди дизајнирани од Дизни. Од време на време…


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.