Apple може да ги користи камерите на iPhone 11 Pro за емитување на следниот WWDC 2020

IPhone 11 Pro камера

Не престануваме да гледаме гласини за тоа каков ќе биде следниот iPhone 12, сепак, тоа е уред кој ќе пристигне на крајот на годината, и тоа ќе биде моментот кога ќе можеме да ги потврдиме сите гласини. Во моментов сè уште го имаме на пазарот неверојатниот iPhone 11, iPhone кој беше голем квалитативен скок на пазарот за фотографија на мобилни телефони. Скокот е таков што постојат гласини за можностите дека Apple ги користи камерите на iPhone 11 Pro за да ги емитува сесиите на следниот WWDC 2020. По скокот ви ги даваме сите детали.

La WWDC 2020 Фокусиран е на пазарот на развивачи, поради ограничувањата заради Коронавирус, оваа година ќе биде целосно дигиталенСо други зборови, сите сесии ќе се емитуваат во стриминг. Решението што Apple треба да ги емитува овие сесии е да го користи iPhone 11 Pro, со својот модул со 3 камери, да го емитува овој одличен настан за програмери. Настан што можеме да го следиме во стриминг, од апликацијата и веб-страниците на развивачите на Apple.

Не е прв пат iPhone 11 Pro да се користи како „Broadcast“ камери на ТВ. Во програмата ABC, Американски идол, веќе се користени три iPhone 11 Pro поставени на стативи и со кружни факели, сето тоа како заобиколи Бидејќи многу од техничарите што ги користеа беа теле-работа. И Apple потврди дека iPhone може да биде a иновативна преносна камера со квалитетен пренос, способна да ја олесни работата во време на Коронавирус. Seeе видиме што ќе одржи следниот WWDC 2020, ако тие ги користат за емитување на инаугуративниот Keynote (ако го има на 22 јуни), тоа ќе биде одлично лансирање бидејќи ќе означи дека Apple се осмелува да ги користи овие уреди во своите презентации , скапоцен камен во маркетинг круната на Apple. Но, во тој случај, кој не уверува дека овие сесии или презентации се во живо?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.