Apple може да го одложи лансирањето на iPhone 5G mmWave до 2021 година

iPhone 11

Нова година, нов iPhone. Ние почнавме 2020 и продолжуваме со сите гласини за тоа каков ќе биде новиот iPhone оваа година, првиот iPHone со 5G. И, дали тоа го сугерира новиот извештај на аналитичарите Apple може да лансира само телефони компатибилни со мрежи 5G 6GHz, со што ќе ги изостави најновите уреди со модеми компатибилни со mmWave, најновата 5G технологија. По скокот, ви ги даваме сите детали за овој нов извештај што информира за тоа како можат да бидат уредите на момчињата од блокот оваа 2020 година.

Разликите помеѓу двете технологии се дека mmWave е способен да достигне 1 Gbps, а оваа технологија би била лансирана на iPhone-и претставени оваа година, но објавена во 2021 годинаСо други зборови, Apple не би ја имал подготвена целата технологија за iPhone што ќе ја видиме во септември. И тие зборуваат за 60 милиони единици на iPhone 5G кои се објавени во 2020 година, а само 8 милиони единици ќе бидат компатибилни со mmWave во јануари 2021 година. Овие, патем Тие би биле оние што го вградуваат модемот во сопственост на самите момци од Купертино, бидејќи оние што ќе ги видиме во септември ќе монтираат модеми на Qualcomm. 

Да, Целиот iPhone што го гледаме во оваа 2020 година ќе има 5G модемСекој ќе ја вметне оваа најнова технологија, нешто што е сосема нормално за тоа како функционира пазарот. Оној што зема модем или друг на крајот е малку ирелевантен, нема да имаме значително подобрување со користење на една или друга технологија, така што ќе видиме мали промени, т.е. од моја гледна точка на ниво на корисник навистина не треба да се грижиме кој модем го носи нашиот уред. Значи, ќе почекаме уште неколку месеци бидејќи до септември нема да имаме никаква потврда од момците од Купертино за овој нов iPhone со 5G.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.