Apple ќе лансира нови слушалки Beats на iPhone 7 Keynote

победи главниот iphone 7

Многумина од вас ќе се сетат на Епл купување на Битс, една од најмоќните набавки од момчињата на блокот. И, дали иако опсегот на слушалки од Beats, по квалитет, има на што да им позавиди на професионалните брендови за звук како што се JBL или AKG, мора да се каже дека никој не може да се натпреварува во маркетинг со BeatsПа, не се занимаваме ниту со лоши слушалки, само велам дека има подобри и многу поевтини опции ...

И јас зборувам за маркетинг затоа што стратегиите на Beats и Apple се доста слични, создавањето на таа желба кај нивните корисници е нешто што го натера Apple да не размислува двапати и да го стори тоа со Beats. Беше промовирано купување од Купертино, ако може да се зборува за фактот дека Apple го создаде радиото Beats One како предводник на марката, да не спомнувам дека единствените слушалки или звучници што можеме да ги купиме во продавницата на Apple се оние бренд.Битс ... Секако, сега се чини дека тие ја менуваат стратегијата и очигледно „Битс“ ќе има свое место во „Главниот“ на „Ајфон 7“, а не зборуваме за гласина ...

Очигледно, Beats штотуку ги извести француските медиуми дека новиот асортиман на Beats by Dre ќе биде претставен во Главниот на iPhone 7А, кој знае дали новите безжични EarPods (или Airpods како што ги сними Apple во 2015 година) за кои изгледа следниот iPhone 7 ќе има врска со новата палета на производи Beats.

Значи, ќе има простор за изненадувањаЗнаеме многу работи за карактеристиките на производите што Apple (вклучувајќи ги и овие нови Beats) може да ги претстави следната среда, 7 септември, но од моја гледна точка Apple држи многу асови во ракавот ... ...е видиме што ќе се случи во само 5 дена

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.