Apple може да лансира нов Powerbeats Pro во неверојатни нови бои

Powerbeats Pro

Apple лансираше последен пат околу ова време, Powerbeats Pro, што би можеле да го сметаме одговорот на Beats на втората генерација на Apple на AirPods, уред кој ги интегрира истите функции и карактеристики што можеме да го најдеме во AirPods од втората генерација, вклучувајќи го и чипот H1 со поддршка за «Еј Сири».

Минатата недела објавивме вест во која се наведува дека Епл можеби е на прагот лансирајте втора генерација Powerbeats Pro, Безжични спортски слушалки на Apple, бидејќи тие добија сертификат за FCC во САД, што значи дека нивното лансирање може да биде неизбежно.

На оваа вест, треба да додадеме нова гласина, гласина што доаѓа од WaveTech, извор без претходници во светот на гласините на Apple, но тој Ја проширува хипотезата за скоро лансирање на новиот Powerbeats Pro. Првата генерација на Powerbeats Pro е достапна во црна, слонова коска зелена и темносина боја, многу незабележителен опсег на бои.

Но, тој опсег на бои може да се промени со лансирањето на втората генерација, проширувајќи го бројот на бои, со нов многу повпечатлив опсег и меѓу кои ја наоѓаме бојата розова облачност, ледена сина, жолта од пролет и црвена лава. Новата палета на бои на втората генерација Powerbeats Pro би бил највпечатливиот аспект, бидејќи се чини дека сè укажува на тоа дека практично ќе ги задржи истите спецификации и карактеристики како и првата генерација.

Ако земеме предвид дека овие слушалки се ориентирани кон спортот И сега кога се ближи летото, идеално време е да вежбате спортови на отворено, повеќе од веројатно е дека пред крајот на мај, Apple ќе ја ажурира својата веб-страница, како онаа на Beats, за да ја вклучи втората генерација на Powerbeats Pro.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.