Епл оваа пролет би можел да лансира ПРОИЗВОД Епл Воч (ЦРВЕН)

„Епл“ може да има изненадено изненадување за нас оваа пролет, и тоа да биде нов производ во својот асортиман на ПРОИЗВОД (ЦРВЕН), но овојпат не би бил „Ајфон“, како што се случи во другите години тоа би бил црвен Apple Watch. Според една француска веб-страница, оваа година 2020 година би можеле да го имаме првиот Apple Watch од оваа боја, а исто така би бил во овој прв квартал.

Опсегот на производи „RED“ на Apple отсекогаш бил многу добро прифатен од многу нејзини клиенти. Покрај тоа што се користи многу впечатлива црвена боја што многумина ја сакаат, тоа е иницијатива која издвојува процент од своите приходи за борба против СИДА-та, па освен за купување производ што ви се допаѓа вие помагате во борбата против една од најважните болести на нашето време. Ленти, навлаки, iPhone, iPod ... и сега дури и Apple Watch ќе се најде во овој каталог ПРОИЗВОД (RED)

Според информациите на WatchGeneration (линк) некои референтни броеви се појавија накратко во каталогот на Apple што може да го означат следното лансирање на овој црвен Apple Watch. Тоа е вест што мора да се земе со голема претпазливост, бидејќи може да биде од грешка до референтен број на кој било друг производ што не го знаеме, но тоа е можност дека ако застанеме да мислиме дека тоа би одговарало совршено со другите слични чекори што Apple ги презеде претходно.

Би се работело за алуминиумски модел достапен во двете сегашни големини (40 и 44мм) со ист финиш како iPhone 11 во својата рамка, исто така направена од алуминиум. Цената би била иста како и сегашните модели на алуминиум. Овој нов производ, доколку биде потврден, ќе биде објавен оваа пролет заедно со новиот iPad Pro и долгоочекуваниот iPhone SE2, за кој веќе зборувавме во повеќе наврати и кој би можел да биде најевтиниот iPhone до сега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.