Apple го најавува Hello Jack за најмладиот на Apple TV +

Apple вчера објави a ново шоу наменето за најмалите од куќата што ќе дојде на нашите уреди од рацете на Apple TV + почнувајќи од следниот месец. Иова ново шоу, Здраво Jackек! Шоу на Kубезност донесе Jackек МекБрајер на претстава чија цел е да ги научи најмалите дека секој мал чин на добрина може да го промени светот.

Од самиот Епл, тие зборуваат на следниов начин откако го претставија новото шоу на нивната стриминг видео услуга:

Apple денеска го претстави инспиративниот нов трејлер за „Здраво, Jackек! Шоу на Kубезност », која премиерно во петок, 5 ноември на Apple TV +На Револуционерната нова серија во која глуми Jackек МекБрајер („Финес и Ферб“, франшизата „Расипан Ралф“) и ветеранот за детска телевизија и авторка Ангела С. зајакнете ја nessубезноста на најмалите преку истражување на емпатија, хумор, игра и имагинација.

Други редовни ликови во шоуто ќе бидат Маркита Прескот и Алберт Конг, заедно со специјални гости како што се Пол Шир и Сем РичардсонНа Епл вели дека во шоуто ќе бидат прикажани приказни со дела на nessубезност прикажани преку „Трите Ц“: Грижа, поврзување и комуникација од едно на друго лице. Серијата ќе содржи и оригинална музика од ОК Гоу.

Здраво Jackек! се приклучува кон зголемената понуда за содржина за деца на стриминг платформата на Apple, која продолжува да инвестира во оригинална содржина за да го подобри растот на својата услуга. Во меѓувреме, крајот на втората сезона на хит серијата Тед Ласо ќе биде достапен на платформата од денеска, а компанијата Тој, исто така, неодамна ја објави својата научно-фантастична блокбастер Фондација, која беше воодушевена од чуда.

Како што веќе знаете, Apple TV + е достапен на сите уреди на Apple, вклучувајќи iPhone 13, iPad, Mac и главните уреди за одмор во нашите домови како што се паметни телевизори или видео конзоли за да можат и најмалите да уживаат во оваа нова содржина наменета главно за нив.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.