Apple најавува нови BeatsX да започне на 10 февруари

На AirPods се уредот на моментот, неколку нови слушалки од момците од Купертино кои генерираа мноштво мислења, има луѓе што ги сакаат и луѓе што ги мразат, иако е точно дека овие веројатно не ги купиле ...

Но, сè нема да биде AirPods, има и многу други слушалки, и многу други под чадорот на Apple. Најпосле е потврдено, овојпат тоа беа момците од самите Beats By Dre нови BeatsX, најновиот Beats напојуван од W1 чипот на Apple, ќе биде достапен во продавницата на Apple од следниот 10 февруари. По скокот ви ги кажуваме сите детали.


El чуруликам што штотуку видовте дека ги имаат објавено на официјалната сметка на Beats By Dre, сега бренд на Apple, така Лансирањето на BeatsX е потврдено, да, како што велат тие ќе пристигне во Apple Store во Соединетите Држави Иако не боли што ако планирате да набавите некој од овие нови BeatsX, одете во најблиската продавница на Apple за да видите дали се достапни. И за да не мислите дека лансирањето во Соединетите Држави, што веќе ви го кажавме, веројатно е ширум светот, ќе ви го кажеме и тоа тие ќе бидат лансирани во сиви и сини бои, нови бои што се додаваат на црно-белите бои со оние кои први беа воведени.

Неколку BeatsX што можете добие за 149 € и дека носете го W1 чипот на Apple, исто како AirPods, нешто што ќе им овозможи на BeatsX да се поврзе без проблеми, и доста брзо, со вашите уреди. Тие имаат еден автономија од 8 часа и ако останете без батерија, можете да ги полните за само 5 минути со автономија до 2 часа. Па сега знаете, не размислувајте премногу за тоа и трчајте до вашата најблиска продавница на Apple следниот 10-ти февруари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.