Apple најавува пристигнување на Apple Fitness + во Шпанија оваа есен

Apple, исто така, сакаше да го искористи својот настан на 14 септември за да објави вести во приватната приватна сала: Apple Fitness +. Меѓу главните новини, најавен е нов систем за групна обука, покрај пристигнувањето на 15 нови земји, вклучително и Шпанија, во износ од 21 земја каде што услугата е достапна. Содржините достапни на услугата се повеќе се персонализираат врз основа на податоците собрани од Apple Watch. Всушност, купувањето нов часовник дава подарок 3 месеци бесплатно за услугата Apple Fitness +.

Шпанија го пречекува Apple Fitness + со раширени раце

Во текот на целата есен, Apple ќе ја објави својата приватна теретана Apple фитнес + во нови земји, вклучувајќи ја и Шпанија. Со оваа нова експанзија, услугата ќе биде достапна во сите овие земји: Австрија, Бразил, Колумбија, Франција, Германија, Индонезија, Италија, Австралија, Канада, Ирска, Нов Зеланд, Велика Британија, САД, Малезија, Мексико, Португалија, Русија, Саудиска Арабија, Швајцарија и ОАЕ.

Запомнете дека оваа салата вклучува тренинзи предводени од лични тренери што заедно со Apple Watch ви овозможуваат да го оптимизирате секој тренинг. Покрај тоа, главната тема го најави доаѓањето на нови групни тренинзи да правиме со нашите пријатели. Пристигнуваат и обуки за пилатес и водена медитација.

Услугата ќе биде достапна во Шпанија со гласови на англиски и преводи на шпански. Услугата им дава бесплатен месец на новите претплатници. И ако купите Apple Watch, се дадени 3 месеци. Исто така, треба да се запомни дека услугата е достапна во рамките на претплатата на Apple One.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Жозе dijo

    Точната информација би била оваа есен ……