Apple нема да претстави ниту еден iPad на воведниот говор на Wanderlust

Apple iPad Air

Пристигнувањето на нова презентација на производите на Apple ги отвора шпекулациите за тоа кои нови производи ќе бидат лансирани. Новиот воведен говор Страст кон Патувања ќе се одржи овој вторник, 12 септември и iPhone 15 ќе биде главниот протагонист. Apple има и други производи кои би можеле да се ажурираат како што е iPadAir. Сепак, најновите информации укажуваат на тоа Новиот iPad Air ќе пристигне во октомври, но без воведен говор бидејќи Apple не можеше да има доволно вести за повторно да повика воведен говор во Apple Park.

Нов iPad Air ќе пристигне без воведен говор во месец октомври

Apple нè навикна да лансираме нови производи на два начина. Најважното и во кое најмногу уживаме е без сомнение презентации на производи или воведен говор кои порано беа презентации во живо, но со доаѓањето на СОВИД-19 тие станаа однапред снимени презентации кои се емитуваат во живо дури и од Apple Park. Другата опција за презентација на производот е преку соопштение за медиумите со сите објавени вести, како што се случи во неколку наврати со iPad и други уреди.

Во однос на опсегот на iPad, запомнете дека имаме два аспекти. На едната рака, iPad Pro кој нема да има ажурирање до следната година според прогнозите; и, од друга страна, iPad Air, кој доби ново ажурирање целосно менувајќи го својот дизајн минатата година во март.

iPad воздух

Марк Гурман, гуруто на Apple, предвидува дека Големото јаболко нема да има доволно нови производи за да повика на нова презентација во месец октомври. Сепак, тие имаат список нова генерација на iPad Air што може да ја види светлината на денот преку соопштение за медиумите во месец октомври, како што се случи минатата година. Што се однесува до Mac-ите, Гурман верува дека нема да видиме нови компјутери дури следната година со појавувањето на М3 чип.

Ќе видиме што ќе се случи на крајот, но тоа не би било а лудило имаат нова презентација во месец октомври фокусирана на услугите, Apple Vision Pro и iPad. Но, јасно е дека за да се спроведе треба да биде доволно комплетно и профитабилно за да се нарече.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.