Apple неочекувано ја објави првата бета верзија на iOS 14.7 за програмерите

iOS 14.7

Два дена ги имаме меѓу нас верзиите на „Ослободи го кандидатот“ iOS и iPadOS 14.6, следното големо ажурирање на iOS 14, следната недела. Оваа верзија не носи толку многу нови функции како претходната, iOS 14.5, која вклучуваше можност за отклучување на iPhone со Face ID преку Apple Watch кога ја имаме маската, меѓу многу други новини. Сепак, и за изненадување, Apple ја објави првата бета верзија на iOS 14.7 за програмерите, чуден потег што започнува да ја исполнува бета-машината за програмерите во следните недели.

iOS 14.7 сега е достапен во Првата бета верзија за програмерите

На овој ненадеен начин, Apple ја објави првата бета верзија за развивачите на iOS и iPadOS 14.7. Покрај тоа, првата бета на watchOS 7.6, tvOS 14.7 и нова верзија на macOS Big Sur. Со ова движење, Големото јаболко го започнува новиот процес пред лансирањето на нова верзија на софтвер за своите уреди.

Во текот на целата недела или најдоцна следната недела, Apple ќе започне бета-верзија на овие нови верзии јавно, така што секој корисник може да ги тестира на своите уреди и да помогне во отстранување грешки за конечната верзија. Сепак, следната недела Apple веројатно официјално ќе го објави iOS 14.6. Оваа верзија ги вклучува и новостите презентирани на последниот главен вовед во врска со претплатите на „Епл подкасти“ и подкастите, меѓу другите функционалности.

Поврзана статија:
Apple ги објави верзиите „Release Candidate“ на iOS и iPadOS 14.6

Во следните неколку часа ќе започнеме да гледаме што има ново во iOS 14.7, иако досега можноста за додавање тајмери ​​на HomePod е откриена само од официјалната апликација на House на нашите iPhone, iPad и Mac.Јасно е дека ова предвремено лансирање ќе донесе со себе уште некоја новина што сè уште не е објавена од Apple . Значи, за сега, да почекаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.