Apple нуди услуга за примена на заштитници на екранот на iPhone во Јапонија

 


скршен на iphone

Apple ќе започне да нуди професионална услуга за инсталирање заштитници на екранот за iPhone во нивните физички продавници. Во моментот, услугата е веќе достапна во продавниците на Apple во Јапонија, така што секој јапонски корисник кој стравува за безбедноста на екранот на својот iPhone (и, веројатно, iPod Touch), сега може да се обрати до која било официјална продавница на Apple и да побара професионални раце да ставите заштитник на вашиот уред.

Досега, вработените во Apple Store не можеа да инсталираат никаков заштитник на панелите на iPhone, но отсега ќе можат да го сторат тоа со специјално дизајнирани алатки што ќе ги обезбедува брендот Белкин, со кого компанијата Купертино соработува да го понуди ова Сервис. Алатката избрана од Apple е Belkin TruClear Pro, од кои имате повеќе информации по пресекот.

Белкин Trueclear

Како што можете да видите на следното видео, вработен подготвен за тоа ќе стави заштитна пластика на екранот на iPhone. За да го направите ова, овој вработен темелно ќе го исчисти iPhone-от со специјални алатки подоцна да ја стави пластиката на неа. Се чини дека не е многу тешка процедура, но јасно е дека купувањето на алатки за сами поставување на пластика не би било профитабилно. Во секој случај, еквивалентната цена на целата работа се движи помеѓу 17 и 33 евра, барем во Јапонија. Не можеме да кажеме дека е ефтино, но што е кога станува збор за Apple?

Единствената позитивна работа во врска со овој систем е дека пластиката ќе биде совршена и без да остави меур, но за таа цена можеби вреди да се додаде калено стакло кое, иако естетски не изгледа толку добро, секогаш ќе заштити повеќе од пластичен лим. Поентата е дека во моментот е достапно само во Јапонија. Кога е достапна во вашата земја, дали би размислиле да ја користите оваа нова услуга што ја нуди Apple или мислите дека не вреди? Ве оставаме со видеото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пол dijo

  ништо не се случува ... keepе го чувам мојот заштитник за стакло ... за 3 долари ... дури и ако треба да го менувам 10 пати годишно ... многу шоу за да го ставам заштитникот ...

 2.   Јоанкор dijo

  Ова утро ми го ставија во Maquinista de Barcelona Appstore, сјаен модел од 24 евра, 17 мат модел. Беше совршен и вистината е многу квалитетна. Толку е јасно што изгледа како стакло.

 3.   Ману dijo

  Но, тоа не е стакло. Паѓа и збогум на екранот