Apple објавува iOS 2 Бета 16 за iPhone

Развојот на iOS 16, оперативниот систем што ќе допре до сите корисници на iOS и iPadOS во текот на последниот квартал од 2022 година и кој ние во iPhone News го анализираме длабински за да ви ги соопштиме сите негови новости.

Развојот на нешто толку важно не чека, оди полека но сигурно, а како би можело да биде поинаку, Apple го објави iOS 16 Beta 2 за корисниците кои ја имаат инсталирано оваа верзија за програмери кои ќе можат лесно да се ажурираат.

Очигледно, заедно со iOS 16, ќе пристигне и iPadOS 16 Beta 2, кој можете да го инсталирате заедно со watchOS 9. Сепак, другите новости во врска со macOS Ventura ќе треба да почекаат.

Во моментов, iOS 16 Beta 2 дефинитивно го интегрира препознавањето на „captcha“ што ќе ни овозможи да ги прескокнеме овие функционалности бидејќи системот автоматски ќе не препознава како корисници и затоа нема да мораме да ги „решаме“ за да влеземе во веб-страницата или платформата за која сме заинтересирани.

Во меѓувреме, вестите се ограничени на оптимизација на системот. Потсетуваме дека iPhone претерано се загрева со инсталирањето на оваа Бета и, како и обично, тоа негативно влијае на автономијата на уредот.

За ажурирање преку OTA (Over the Air) iOS 16 Beta едноставно одете до Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер и ќе се појави автоматски.

iOS 16 Beta 2 може да се инсталира на следниве уреди:

 • iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 13
 • iPhone 13 мини
 • iPhone SE 2022
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12
 • iPhone 12 мини
 • iPhone SE 2020
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Плус

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.