Apple објави трејлер за Apple TV + документарен филм „The Velvet Underground“

Ние сме пред Соопштение за претстојниот Apple Keynote за месец септемвриНа Главна тема во која сигурно ќе видиме нови уреди од момчињата на блокот, но Дали ќе видиме нешто друго освен новиот iPhone и Apple Watch? С remains останува да видиме, Apple обично се фокусира на хардвер во овие презентации, но вистината е дека може да видиме вести во дигиталните услуги. Apple TV + победува и губи претплатници подеднакво, е услуга во која Apple вложува многу напор благодарение на одличната содржина што ја објавува. Денес ви го носиме трејлер за 'The Velvet Underground', претстојниот документарен филм на Apple TV +.

И се подразбира дека документарецот ќе се фокусира на њујоршката група The Velvet Underground, познат во текот на 60 -тите години.Документарецот во режија на Тод Хејнс ќе н imm потопи во бендот предводен од Лу Рид и во режија на уметникот Енди Ворхол. Митски бенд што го користеше произведува од Ворхол да се направи познат на неговите легендарни забави. Двочасовен документарен филм што ќе се прикаже необјавени настапи и снимки, филмови од самиот Ворхол, експериментална уметност, И интервјуа во длабочина со клучните актери од тоа време.

Velvet Underground создаде нов звук што го промени светот на музиката, зацементирајќи го нивното место како еден од најпочитуваните бендови во рокенролот. Во режија на познатиот филмски режисер Тод Хејнс, „Кадифеното подземје“ покажува како групата станала културен темел кој претставува серија противречности: бендот е и безвременски, но безвременски; книжевно, но реално; вкоренети во високата уметност и уличната култура.

Документарен филм што можеме да го видиме од следниот 15 октомври и ќе се придружи на каталогот за документарни филмови на Епл ТВ + во кој се прикажани Вернер Херцог „Огнена топка: посетители од потемни светови“, „Момци држава“, „Бисти Бојс приказна“, „Татковци“ и „Кралицата слон“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.