Apple објавува краток филм снимен вертикално со iPhone и е во режија на Дамиен Шазел

Со доаѓањето на нови мобилни уреди, а дискусија за тоа како да фотографирате и како да снимате видеа. Дали продолжуваме со хоризонталата на целиот живот? Можеме да прифатиме вертикално видео? За вкусови на бои, на крајот е најдобро да го правите она што го сакате, и да, можете да бидете многу креативни снимајќи вертикално. И ако не, кажете му на Apple сега Дамиен Шазел. Ова е во режија на нова кратка снимка целосно со iPhone 11 Pro. Резултатот е возбудлив ... По скокот ви ги даваме сите детали за Двојниот трик, новиот краток од кампањата Shot on iPhone на Apple.

Како што видовте, тие од почетокот нè охрабруваат да го ставиме уредот во кој ќе го гледаме краткиот филм вертикално, ВЕРТИКАЛНО КИНО се појавува за време на оваа низа и веќе ни кажува малку за што станува збор. За оние на кои не им ringвони, Дамиен Шазел беше директор на La La земјиште (го освои Оскарот за најдобра режија за овој филм) и (неверојатниот) Вратот. 9-минутен краток филм кој, како што ви кажуваме, е снимен со iPhone 11 Pro и целата снимка е снимена вертикално. За време на краткиот филм, гледаме етикети кои означуваат некои од карактеристиките што се користат во секоја секвенца: продолжен динамички опсег, стабилизација на видео, леќа со супер широк агол, итн.

И како што сте виделе на претходното видео, Заедно со краткиот филм е објавена и Изработка од истиот. Во него можете да видите како е користен iPhone во секоја снимка, очигледно тие користат кинематографска опрема иако е изненадувачки да се види како се снимени некои од снимките со iPhone рачен и со неверојатни резултати благодарение на видео стабилизацијата на iPhone 11 Pro. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.