Apple објавува турнеја со вести за новиот iPhone 13

Водичка турнеја низ Apple iPhone 13

Започнаа резервациите на новиот iPhone 13 Вчера а на 24 септември, првите единици ќе почнат да пристигнуваат кај нивните соодветни сопственици. Епл се одлучи за нови паметни телефони напојувани со нов чип A15 Bionic и редизајнирани камери способни за снимање видеа во ProRes, па дури и за снимање паметни снимки со тоа што ги менуваат заматените со режимот Cinema. Иако сите вести се добро објаснети и развиени на официјалната веб -страница, Apple објави ново видео во форма на тура со водич што ги истакнува главните новитети на iPhone 13.

Главните новитети на iPhone 13 се појавуваат во турнејата водена од Apple

Сликата вреди илјада зборови и што Apple ги знае напамет. Затоа објавивте а Водичка турнеја за да потенцирате што има ново во iPhone 13 и iPhone 13 Pro во сите негови модели. Во текот на видеото можеме да видиме како се воведени техничките карактеристики на уредите за преземање акција. Можете да го видите режимот Кино во акција, примери во кои отпорот на iPhone 13 е ставен на тест или примери за работата на новите камери.

Поврзана статија:
iPhone 13 и iPhone 13 Mini, ви ги кажуваме сите детали

Всушност, турнејата е поделена на вовед во техничките спецификации на четирите достапни модели. Следно, продолжуваме да ја прикажуваме работата на режимот Кино и ја проверуваме тврдоста на уредот и отпорноста на течности. Последователно, се истакнува новиот Super Retina XDR екран и се анализираат автономиите на батериите. И, конечно, пристапувате до фотографскиот дел во кој се издвојуваат фотографските стилови, дигиталниот зум и макро режимот на iPhone 13 Pro.

Ова е интересен начин од Apple да ги приближи спецификациите на iPhone 13 до корисниците преку практично и водено видео каде може да се видат корисници и вработен во Големото јаболко како ја насочуваат функцијата. Најверојатно во идните уреди ќе видиме нешто слично.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.