Apple подготвува неколку лансирања за првата половина на 2020 година

Ако обрнеме внимание на Минг-Чи Куо, добро познатиот аналитичар кој од време на време ја вади својата кристална топка со поголем или помал успех, сè ќе се каже, првата половина на 2020 година може да биде многу жива во Apple со список на повеќе од интересни изданија: нов iPad Pro, долгоочекувани AirTags, „ефтин“ iPhone, нови MacBook Air и Pro, врвни безжични слушалки, па дури и нов приклучок за безжично полнење. Подгответе ја картата што доаѓаат кривини.

iPhone SE 2

Или како што се нарекува новиот „ефтин iPhone“ на „Епл“. Со дизајн сличен на оној на iPhone 8, со рамки и домашно копче што ќе содржи Touch ID, големина на екран од 4,7 инчи и ЛЦД и внатрешност што ќе ги истакне неговиот процесор A13 и 3 GB RAM меморија. Се шпекулира дека цената може да започне од 399 долари.

Нов iPad Pro

IPad Pro не е обновен од 2018 година и во оваа прва половина на 2020 година може да дојде моментот кога ќе го видиме Новиот таблет на Apple со систем на тројна задна камера, како оној на iPhone 11 Pro, кој ќе поддржува снимање на 3Д слики. Исто така, се појавија многу врева за можноста за нов механизам за режа со ножици Паметна тастатура за овој iPad.

MacBook Pro и Air Refresh

По лансирањето на новиот 16 ”MacBook Pro со новата тастатура со ножициApple сега би ги обновил 13-те “со истите измени, како и ажурирање на своите внатрешни спецификации. Новиот MacBook Air не се очекува да донесе големи промени, освен ажурирањето на процесорите.

Воздушни таги

Новите ознаки за локатор на Apple, кои се очекуваа во главната презентација на iPhone 11 минатата година, ќе бидат лансирани во првата половина на 2020 година. Тие би биле уреди многу слични на оние што Tile веќе ги има во својот каталог и тие би ја користеле технологијата UWB што ќе и даде многу поголема прецизност дека Bluetooth-от што сега го користи овој вид додатоци.

Слушалки од висока класа

Многу се зборуваше за можни слушалки за навртки со бренд „Епл“. По успехот на AirPods и AirPods Pro, Apple може да лансира нови слушалки „преку уво“ (Отчукувања) со AirPods Pro карактеристики и врвен квалитет на звукот.

Безжичен приклучок за полнење

По фијаското на базата AirPower, Apple може да започне помалку амбициозна основа за полнење, со помала големина што би служело за полнење на iPhone и неговите AirPods истовремено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.