Еден од продуцентите на серијата Очајни домаќинки потпиша на Епл ТВ +

Apple TV +

Иако индустријата за забава е целосно парализирана поради коронавирусот, тоа не значи дека вклучените компании не продолжуваат да работат на своите производи или дека не достигнуваат договори за проширување на неговиот каталог (во случај на стриминг видео услуги).

Во оваа смисла, и според медиумот Deadline, Apple потпиша двегодишен договор за соработка со писателот и продуцент Ени Вајсман за создавање содржина за Apple TV +, услугата за емитување видео на Apple. Иако ова име можеби ни е малку познато, ако зборуваме за Очајни домаќинки, не е.

Ени Вајсман, беше продуцент на првите три сезони на серијата Очајни домаќинки, познат во Шпанија како Очајни жени, Очајни домаќинки во Аргентина и Очајни жени во Мексико. Откако работеше на Очајни домаќинки, таа работеше и како продуцент на серијата Субургоративно (Не е на место во Шпанија), За едно момче, Патот, се чувствувам лошо y Скоро семејство, серија која го немале истиот успех, не далеку, отколку со онаа што стана позната во ТВ-индустријата.

Вајсман е одговорен за остварување на новиот проект на Apple за Apple TV +, проект насловен Physical, драма сместена во Јужна Калифорнија во 80-тите години и чиј главен јунак е Роуз Брн. Брн е А. малтретирана домаќинка која влегува во светот на аеробик, еден вид гимнастика што се прослави во 80-тите години и се практикува и денес.

Во последниве месеци, Apple постигна слични договори за создавање содржина со други важни актери, продуценти и режисери во индустријата, како Алфонсо Куарон, asonејсон Катимс, Ли Ајзенберг, Justастин Лин да ги именува најпознатите и каде Вајзман не може да биде вклучен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.