Apple по грешка објавува спот во кој се појавува можниот iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Spot Apple

Пред неколку дена, некои малтери на iPhone 14 Pro кој ги собра сите гласини околу неговиот нов дизајн. Реалноста е дека сите протекувања ја следат истата линија: стандардните модели ќе останат исти додека Pro ќе напредува кон нов дизајн без засек и со камера во облик на „пилула“. Сепак, додека не ни стигне официјална информација од Apple, се ќе биде претпоставки. Apple по грешка објави место за Apple Pay во Тајланд и го избриша неколку секунди подоцна. Зошто? Не знаеме, но во една од секундите од видеото Се појавува iPhone со дизајн сличен на дизајнот на наводниот iPhone 14 Pro.

Измама? Реалност? Место што го открива дизајнот на iPhone 14 Pro

Историјата на големите протекувања на Apple не е долга. Всушност, тоа е компанија која многу се грижи за овие детали и не предизвикува никакви гласини за претстојните производи. Покрај тоа, во многу други прилики гласините за некој производ завршуваат како лажни. Треба само да размислиме за Apple Watch Series 7 и неговата возбуда околу дизајнот со правоаголна форма што на крајот не го видовме. Таа информација беше многу искористена за подоцна да не стане реална.

Поврзана статија:
Новите рендери го покажуваат идниот дизајн на iPhone 14 Pro

Овој пат се чини дека се зафркна самиот Apple. Исток видео тоа што го имате подолу е комерцијално место на Apple Pay во Тајланд кој беше објавен во вообичаените канали. Сепак, секунди по неговото лансирање беше избришано. Зошто? Внатрешноста на видеото не е ништо за пишување, но она што е навистина интересно доаѓа со иконата што ја користеле за да го претстават плаќањето од iPhone.

Тие користеле iPhone со дизајн без засек и со дупка + дизајн на таблети… Зарем тоа не ви звучи како нешто? Тоа е тоа. Тоа е дизајнот за кој толку многу се шпекулира за iPhone 14 Pro. Така, без да размислуваме многу повеќе, претпоставуваме дека Apple по грешка го протекол дизајнот на iPhone 14 Pro преку соопштение кое не требало да биде објавено, или барем не во мај. Но, ни тоа не можеме да го претпоставиме 100%, бидејќи во многу други прилики сме се нашле во слична ситуација и резултатите биле сосема различни. Значи, како што велиме секогаш, треба да почекаме и да видиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.