Apple работи на нов Apple TV со звучник и камера

 

Следната генерација на Apple TV се чини дека паѓа, но Плановите на Apple одат многу подалеку според Блумберг, бидејќи тој веќе би работел на иден Apple TV во комбинација со паметен звучник и камера.

Apple го напушти оригиналниот homePod пред неколку недели, но бизнисот со паметни звучници продолжува во компанијата, и ако минатата година ги комбинираше работните групи на двата уреди, сега се чини дека овој синдикат имаше логика, а тоа е дека Apple планира да лансира уред кој ќе ги обедини функционалностите на Apple TV, со стриминг апликации и игри, како и паметен звучник во стилот на HomePod, и ова ќе мора да додаде камера за да може да извршува функции за видео повик користејќи го телевизорот како екран.

Со оваа информација, многумина од нас кои користат Apple TV можат да почнат да сонуваат. Уред што би го поставиле покрај нашата телевизија и кој освен што ќе се користи за контрола на нашите омилени апликации и игри, Може да функционира како звучна лента, комбинирана во најчист стил на Sonos со HomePod мини за да се постигне многу поефикасен опкружувачки звук, а тоа исто така би служело за извршување на функциите што веќе ги правиме со нашиот HomePod: контрола на автоматизација на домот, барања до Siri, итн. Покрај тоа, камерата може да се користи за видеоконференции и зошто да не се идентификува кој го користи Apple TV, и со тоа автоматски пристапувајте до вашите апликации и сметки. Гестови за да се контролира благодарение на камерата? За сонување дека не недостасува.

Ова во никој случај не би бил Епл ТВ што би го виделе оваа година, бидејќи оваа идеја е сè уште во почетна фаза на развој и Beе бевме со месеци или години далеку од можно лансирање, па дури и од целосно откажување на проектот. Но, вистината е дека тоа би бил кружен производ, каде и да го погледнете ... чекајќи ја неговата цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.