Apple ја воведува новата Apple Watch Series 7

Епл само што претстави новата генерација на Apple WatchНа Новата серија 7 е веќе реалност и ви ги кажуваме сите нејзини новости.

Новиот екран вклучува повеќе простор со намалување на рабовите, постигнувајќи ефект во закривените рабови се чини дека екранот се протега до металотНа Исто така, е посветл екран, со поживописни бои. И сето тоа со минимално зголемување на големината на часовникот. Ова ќе ви овозможи да читате пораки и пораки многу подобро отколку во претходните модели.

Има и нови бројчаници за овој модел на часовник, искористувајќи го предноста на поголемиот екран со ефекти на закривените рабови кои се навистина спектакуларни. Apple исто така ја подобри издржливоста, со поцврсто стакло со сертификат IP6X, а исто така е водоотпорен (WR50).

Неговата батерија продолжува да трае цел ден, со брзина на полнење која е 33% побрза. Брзото полнење ви овозможува 8 минути полнење за да ви дадете 8 часа следење додека спиете.

Нема промени во дизајнот, како што беше објавено во гласините што ги објавивме во последните месеци. Така, старите прерамки мора да останат компатибилни со овој нов модел. Достапните материјали остануваат исти (алуминиум, челик и титаниум) со различни бои во секој моделНа Сега во моделите од Алуминиум имаме празно сива и црна боја, покрај розовата, сината и црвената. Во челичните модели ги имаме боите сребрена, црна и златна, а во титаниумот имаме простор сива и црна.

Не се најавени промени на сензорот или нови здравствени карактеристики. Да, моделите на Најк се претставени со нови прерамки кои го вклучуваат логото на спортската марка. Laterе биде достапен подоцна за купување, без конкретен датум. неговата цена ќе започне од 399 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.