Apple ја објави втората бета верзија на iOS 9.2.1. Постои и јавна верзија

бета иос 9

Apple го лансираше пред неколку минути втора бета верзија на iOS 9.2.1, издание што се случи скоро три недели по лансирањето на првата бета верзија. По тој повод, објавувањето на 16 декември беше само за програмерите, така што, првично, Веруваме дека оваа верзија нема да биде достапна за јавните бета-корисници. Во секој случај, ако ја следат патеката поставена со лансирање на бета број 1, втората јавна бета верзија треба да пристигне утре, 5 јануари исто така постои јавна верзија.

Се сеќаваме дека треба да ја инсталираме само оваа бета-верзија, како и сите бета-верзии на кој било софтвер, на уред во кој не ни пречи да доживееме непарен неуспех. Вообичаено е да се доживее неочекувани затворања или проблеми од кој било вид ако инсталираме софтвер во бета фаза, па затоа не би било многу добра идеја да инсталираме iOS 9.2.1 бета 2 на уред од кој зависиме. Исто така, запомнете, за да не наидете на неуспех, дека за да ја инсталираме оваа бета верзија, ќе биде потребно нашиот iPhone, iPod Touch или iPad да има најмалку 50% батерија или да биде поврзан на штекер.

Корисниците што не се развиваат и сакаат да ја инсталираат оваа бета верзија, ќе мора да бидат претплатени се на бета програмата од Apple. Ако веќе сте претплатени и го имате профил за инсталирање бета-верзиите инсталирани на вашиот iPhone, iPod Touch или iPad, ажурирањето треба да се појави преку ОТА во кое било време, што е обично половина час по излегувањето на новата верзија во центарот за развој на Apple (19:30 часот на Пиринејскиот полуостров).

Како вести што ги носи оваа верзија, тие беа непознати во декември и тие сè уште се непознати сега Верзијата iOS 9.2 го натера Siri да научи нови јазици и ја подобри употребата на Safari View Controller, овозможувајќи ни да го користиме Safari од која било друга апликација како Tweetbot и да ги користиме природните функции на Safari. Недостатокот на вести може да значи само две работи: првото е дека ниту еден развивач не сакал да види дали има нешто интересно во оваа верзија, што е многу малку веројатно. Второто, и најсигурно, е дека ова ажурирање се фокусира само на поправање грешки и подобрување на вкупните перформанси на системот. Ако дознаеме за нешто интересно, ќе ве известиме веднаш штом дознаеме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

21 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алфонсо Р. dijo

  Ви благодарам многу за информациите Пабло, но за новостите што сите сакаме да ги видиме на насловната страница на блогот, ништо; да, зборувам за затвор за iOS 9.1 / 9.2. Ако ова продолжи во текот на летото, тоа е месеци и месеци за да се извади затворот кога порано ќе беа прашање на денови (дури и часови) кратко време по излегувањето на новата верзија на iOS, многу се плашам дека ќе се префрлам на Android .

  Јас го разбирам само iPhone-от со затвор без него, тој е само уште еден телефон, но толку скап. Пред да зборувате за стабилност што не ви ја дава ниту еден друг мобилен оперативен систем на пазарот (дури и со затвор), денес тоа веќе не е случај; од iOS 7 (вклучено) стабилноста на iOS започна да опаѓа се додека не стигна до iOS 9 што е вистинска катастрофа. Заостанувања во уредите како Iphone 6S Plus кои би требало да бидат скапоцен камен во круната на Apple и каде iOS 9 треба да работи како свила, итн, итн. Apple одамна престана да биде она што беше, за жал кога whenобс почина и неговата десна рака Скот Форстал, случајно потпретседател на iOS, беше соборена.

  Кога го купив мојот iPhone 6, бев подготвен, но сакав да се сменам во Samsung S6 Edge (телефон што изгледа убав од друга страна), но уште еднаш му верував на Apple и особено во затвор за сцени. Малку по малку се разочарувам, па дури и Американците не произведуваат верзии на затворот, што е чудно, Кинезите го прават тоа. искрено пред ова и иако навистина потрошив тесто и на измени и апликации, ако го кажам ова, ќе се сменам.

  1.    влажни dijo

   на 8-ми овој месец ios9.2.1 излез од овој ден ќе го видиме jalibreak

 2.   Сиси dijo

  Трчај оди купи галаксија

  1.    Алфонсо Р. dijo

   Јас дури и не ти одговарам царица. Кутрата работа.

 3.   Jordi dijo

  Се сменив и од 4-тите веќе си заминав и се вратив во 5-тите и истото ќе ти се случи Samsung lg Sony итн итн многу многу добри и убави телефони но андроид е досаден ти кажувам во цела стабилност на андроид ???? Тест тест веќе ќе сметате поздрав.

  1.    Алфонсо Р. dijo

   Човек ако дојде случајот се менувам Не знам дали ќе ми здосади, мислам ... Зошто да ми биде досадно? Претпоставувам дека можам да го сторам во основа истото, нели? Во однос на стабилноста, јас знам прилично малку за ова во најновите терминали за Android, би се грижел за тоа во случај да одлучам да го сменам, но она што е точно е дека стабилноста во iOS остава многу да се посакува, но многу; Како што напишав во мојот претходен пост, бидејќи iOS 7 Apple не крева глава и iOS 9, верзијата што требаше да го поправи ова дефинитивно го стори тоа, но очигледно е спротивното.

   Како и да е, со работата Еџ ме оставате заглавена. Но, дали се уште такви на Андроид ??? Мислев дека за да ја ослободам меморијата тоа нешто од минатото. Па, исто е, како што реков, ќе видам што ќе правам во текот на летото, дотогаш ќе видиме како се развива Apple, но особено затворската сцена, што е она што навистина ме интересира.

 4.   Рафаел пазос dijo

  Дека телефоните на Apple се скапи? Како галаксијата s6 .. Единствениот врвен материјал што го препознавам е убав, но ништо ефтино!

  Патем, мојот колега има s6 Edge и секој два на три ослободува меморија ... Не знам дали е софтверски проблем или е дека s6 не управува со новиот андроид добро ...

  1.    Алфонсо Р. dijo

   Тие се скапи во однос на хардверот што не доведува до крајна цена што како што велите е многу слична на онаа на iPhone. Но, ќе се согласите со мене дека нема боја во хардверот. И да, пред да можеме да кажеме дека на телефоните на Епл не им требаше толку моќен хардвер за да оди без проблеми, но сега ... Не сега, и заостанувањата што ги упатувам како партнер.

 5.   Дејвид dijo

  сите служат за истата цел, оставете коментари ..

  1.    Ричард dijo

   Тотално во прилог на она што го зборуваш. Имам iPhone 6S со затвор на 9.02 и изгледа одвратно. Навистина ми недостасува мојот 5S со iOS 8.3 и jailbreak. Континуирани заостанувања и неиздржани кретени. Се надевам дека ова ќе се реши што е можно побрзо или јас исто така ќе бидам еден од оние што ќе се префрлат на Андроид во иднина и ќе видам дека сум целосно против тоа заради забавување и вируси, но iOS не ми остава друга алтернатива. Како што велите Дејвид, од iOS 7.1.2 веќе ништо не е исто. Бидејќи тој систем беше совршено во iPhone 4S и не даваше кретен, сега 4S е одвратно да ги гледа. и дали знаеш најлошо од сите ??? Дека Епл продолжува да одбива да се повлече по своја волја. Немаме доволно да ги купиме нивните „скапи производи“ што исто така нè принудува да одржуваме верзија што НЕ САКАМЕ. НЕ САКАМ IOS9. На кратко, ако не видам подобрување во мојот 6S за идните надградби, ќе се збогувам со iPhone освен ако не се променат работите во iOS 10.

 6.   Аугусто dijo

  Па, види, го имав првиот iPhone 3GS, но едно време се префрлив на Андроид за да тестирам со LG и само да кажам дека се вратив на IOS со 4S, 5, 5S, 6 и 6S и видов она што го видов не, мислам дека повторно ќе се промени.
  Се разбира, секој го цени она што го сака, но во мојот случај, ниту еден iPhone не ми даде проблеми или заостанувања, или што било, и исто така да кажам дека никогаш не сум го повлекол затворот, ми се допаѓа како што доаѓа, дека како што реков работи совршено.

 7.   Jordi dijo

  Алфонсо ако одите на андроид ќе се вратите на iOS и ќе изгубите многу пари во терминалот што го купувате, наречете го Samsung Sony Lg итн итн верувајте ми хех хех
  Со почит

 8.   Франциско Меза dijo

  Здраво на сите, имам и врвни телефони од 2015 година, iphone 6s и galaxy s6 edge. Имам iPhone за мојата работа, Galaxy е за задоволство, го купив само за неговиот дизајн, но искрено се за inубив во неговите карактеристики и дозволете ми да објаснам: во моето и многу лично искуство на користење на терминалот Samsung целосно престојува со iPhone-от И тоа го вели поранешен fanубител на јаболка за многу години (имав iPhone од 4s, минував низ сите до 6s), тој е многу пофлуиден, спротивно на она што го вели коментарот погоре, не морав исчистете ја меморијата во никој случај, прилагодувањето е нешто од друга планета, ги отвора апликациите многу побрзо од 6-те, батеријата ќе ви каже многу повеќе од терминалот за јаболка ... добро, за мој вкус, овој пат јаболкото изгуби битката. Повторувам, ова е од лично искуство, секој бира телефон кој најмногу одговара на неговите потреби и лично овој пат се одлучив за терминалот Самсунг, можеби еден ден, кога Епл ќе ја врати меморијата и ќе направи друга вистинска иновација, може да се врати, но додека толку ќе продолжам со мојот s6 edge.

 9.   Јован dijo

  Дали навивачите на Андроид плачат! Јас го имам 6 GB s64 Edge (работа) и одвратно е! Getsе се загрева и батеријата трае многу помалку од моите 6с плус. Стабилност? Па, Самсунг после 4 месеци започна да дава проблеми со флуидност што треба да се рестартира. Jailbreak е за оние кои копнеат по Андроид со интерфејс за доенчиња и предвремени, полн со бои и екстравагантни букви кои не знаат за што служат. Имав S6 Edge една недела како што реков: testе тестирам дали е вистина дека се толку добри, но по 5 дена сакав да го фрлам. Никогаш нема да оди како iPhone.

  1.    Алфонсо Р. dijo

   Немате идеја што може да ви даде џеилбрејкот момче. Прво прочитајте, научете, обидете се и кога веќе знаете нешто за ова тогаш и само тогаш ќе можете дури и да вкрстите мислење со мене. Во меѓувреме, останете во длабоко незнаење.

 10.   Валентин dijo

  Алфонсо порано имав jailbreak на iPhone, но сега тоа се случи, бидејќи тој jailbreak, колку и да си паметен, никогаш не знаеш што ставаш на телефон, затоа остани во длабоко незнаење.

  1.    Јован dijo

   Ајде да видиме: што може да ви даде Jailbreak? Повеќе шарен интерфејс? Проширување на софтверот во функции што не служат повеќе отколку да изгледа како Андроид? Дали се исполнувате со малициозен софтвер од недоверливи извори? Дали уредот е побавен поради модификацијата што ја има во хардверот? И половина од iPhone не се продава за Jailbreak, тој се продава за чист, флуиден, организиран и едноставен интерфејс.

 11.   Роберто dijo

  Хуан, јас се согласувам со тебе во сè, освен во една работа, jailbreak-от се користи за многу повеќе отколку што велиш, тоа е слобода на изразување на iPhone. Да не беше jailbreak-от, Apple не би продал ниту половина од тоа Се продава сега, затоа jailbreak-от носи корист и за корисниците и за самиот Apple и се надевам дека ќе продолжи да постои.

 12.   Хозе dijo

  Имам 6s plus и s6 edge plus и го оставив iphone во фиока до денот кога ќе го разбудат

 13.   Јован dijo

  По ажурирањето на батеријата започна да се мачи… Опремата прегрева многу, а батеријата трае малку !!! Штета Apple! Веќе ми се имаше случено со 5-те имав проблем да извршам и ажурирање на iOS