Apple ја лансира втората јавна бета верзија на iOS 9.3

бета-иос-9-3

Apple денес го лансираше втора јавна бета верзија на iOS 9.3. Ова издание доаѓа два дена по верзијата на развивачот и две недели по лансирањето на првата јавна бета верзија. Ажурирањето сега е достапно преку ОТА (преку воздух) за сите оние корисници кои се претплатени на јавната бета програма на Епл. Ако не сте претплатени и сакате да го пробате iOS 9.3, само треба да го следите нашето упатство Како да се претплатите за да ја инсталирате јавната бета верзија на iOS 9.

Не е тајна дека најистакнатата новина на iOS 9.3 е она што Apple го има наречено Ноќна смена (ноќна промена). За корисниците кои ги кршат џеилбрејковите наши iPhone, iPod Touch или iPad, оваа новина ќе биде позната бидејќи нуди опција скоро проследена со tweak од Cydia F.lux: во времето кога ќе се стемни во нашата област, боите на екранот на уредот се менуваат за да се почитува еден од нашите деноноќни циклуси, што, во теорија, ќе ни овозможи да спиеме подобро навечер. Ова се постигнува, ако не се лажам, со елиминирање на сините бои од екраните и помагање на нашето тело да „разбере“ дека денот завршил.

iOS 9.3 исто така ќе пристигне со други важни вести, како подобрувања во апликацијата Белешки, меѓу кои најзабележителна е можноста за блокирање на апликацијата со код / ​​Touch ID, во апликацијата Новости, во CarPlay и вести поврзани со образованието, меѓу кои се издвојува можноста за користење сметки. -корисник, нешто што многу корисници исто така би сакале да го имаат на располагање за неучилишна употреба.

Сè уште е рано да се знае кога ќе пристигне iOS 9.3, но најверојатно ќе биде објавен официјално веќе во пролет. Во меѓувреме, ако се осмелувате или имате втор уред, можете да ја инсталирате бета-верзијата, како што е објаснето во врската што ја дадов претходно. Неговата инсталација во главните уреди не се препорачува поради можниот дефект што може да го доживеете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Jota dijo

    Како оди оваа бета верзија? Стабилна и добра батерија ?? Ви благодарам