Apple исто така ја лансира јавната Бета верзија на iOS 10.2

иос-10-бета-публика

Моите колеги неодамна ви ги соопштија вестите за iOS 10.1.1 и првиот Бета за развивачите на iOS 10.2. Како и да е, канцелариите на Купертино се со полн капацитет, тие не престануваат да работат на подобрување на верзијата на најдобриот мобилен оперативен систем на пазарот, овојпат Јавната бета верзија на iOS 10.2 ја става на располагање на секој заинтересиран корисник. На овој начин Доколку сте заинтересирани да ги вметнете вестите што ги внесува iOS 10.2 во вашето искуство, сега можете да го тестирате системот благодарение на јавниот бета систем што Apple го има на располагање на сите корисници на iOS.

Но, се разбира, би било интересно да се знае што вклучува оваа Јавна Бета верзија на iOS 10.2, бидејќи е јасно дека истата вест е иста како и нејзината верзија за програмерите. Оваа нова верзија вклучува опции за конфигурација што не беа достапни порано. За почеток, се додаваат новите емотикони што ги чекавме, меѓу кои можеме да ја видиме познатата паела, па дури и типичната „фејсалпалма“, иако мислам дека сега со доаѓањето на GIF-пораки на WhatsApp, овие нови емотикони ќе направат малку бучава, освен фактот дека има огромна сума што прави изберете еден.

Друг детал е што се додадени и нови позадини, кои не се анимирани. Тие се само некои од оние што можевме да ги видиме за време на Keynote. Друго подобрување е нов виџет за апликацијата за видеа, на овој начин можеме да извлечеме повеќе од тоа со функцијата 3D Touch и Центарот за известување. Покрај тоа, се вклучени овие други вести што ги наведе мојот колега Луис Падиillaа:

 • Нова опција за чување на поставките во апликацијата за камерата и зачувување на поставките што ги користевте минатиот пат
 • Нова опција за пристап до рејтингот на starвездите во Apple Music
 • Нова икона при поврзување Bluetooth слушалки покрај батеријата
 • Нови опции за пристапност за копчето за старт
 • Нов ефект на „Прослава“ во апликацијата Пораки
 • Нова опција за сортирање на плејлисти за музика според наслов, тип на список или датум кога сте ги додале

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Vlad dijo

  Сè уште нема збор за тоа дали ќе има или не темна тема?

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Сепак ништо другарче

 2.   Мигел Ангел dijo

  Јас го инсталирав на Iphone 6 Plus и новите тапети не се појавуваат