Apple го објави најновиот Beta на iOS 14.4, tvOS 14.4 и watchOS 7.3

iPhone 12 Pro Max и Apple Watch Series 6

Ажурирањата за нашите iPhone, iPad, Apple TV и Apple Watch се скоро подготвени за јавно објавување откако Apple попладнево ги објави верзиите „Release Candidate“ на Developer Betas. Ние ви ги кажуваме вестите.

Apple започна iOS / iPadOS 14.4 RC (Ослободете го кандидатот), верзија која освен проблемите во последен момент ќе биде објавена за пошироката јавност наскоро за смартфонот и таблетот на Епл, која ги вклучува следниве нови карактеристики:

 • Камерата препознава помали QR-кодови
 • Опција за категоризирање уреди со Bluetooth за правилна идентификација на слушалките за аудио известувања
 • IPhone-от ќе ве извести кога ќе препознае дека камерата не е оригинална во новиот iPhone 12
 • Решение за артефакти што може да се појават на HDR фотографии од iPhone 12 Pro
 • Поправи проблем што предизвика информациите за додатоците за активност да не се ажурираат
 • Поправете да не се појават предлози за тастатура и предлози за зборови
 • Поправете проблем што може да предизвика тастатурата да не се појавува на правилниот јазик во апликацијата Messages
 • Поправете проблем што предизвика новости во CarPlay да не продолжат по добивањето упатства од Мапите
 • Поправете проблем со пристапност што може да предизвика неодговарање на повиците од заклучениот екран

Во врска со ажурирањето на Apple Watch до watchOS 7.3 вклучените главни новини е нова поставка која не е функционална, но може да го започне планот на Apple да додаде вежби за пешачење во финалната верзија и кои ќе бидат ексклузивни само за претплатниците на Фитнес +. Овие вежби ќе се преземат кога Apple Watch е поврзан со полначот во близина на iPhone, и оние што ќе ги завршите автоматски ќе се избришат. Вклучено е и ново бирање инспирирано од пан-американското знаме кое ќе варира во текот на денот во зависност од вашите движења, со што се создава уникатно и персонализирано бирање.

Промени на tvOS 14.4 Тие сè уште не се познати, но се очекува да бидат мали промени, ние ќе ве известиме веднаш доколку најдеме нешто што вреди да се спомене.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.