Apple ја објави првата бета верзија на watchOS 6.2.8 и tvOS 13.4.8

Апликации на WatchOS 6

Вчера попладне, по шпанско време, Apple ги лансираше серверите на Apple за лансирање нови бета-верзии, бета-верзии и за Apple TV и за Apple Watch. Додека Apple TV ја доби бета-верзијата tvOS 13.4.8, Apple Watch веќе ги има на располагање watchOS 6.2.8.

И на Apple TV и на Apple Watch, Apple верзијата е прескокната, конкретно верзиите 13.4.7 на tvOS и 6.2.7 на watchOS, од причина што не ја знаеме и дека веројатно никогаш нема да ја дознаеме. Во моментов не ги знаеме новостите, доколку ги има, во оваа прва бета верзија.

Најверојатно Apple работи на тоа Поправени грешки и општи подобрувања на системот, и со двете надградби. Ако земеме предвид дека сме на 18 дена од прославата на WWDC, многу е малку веројатно дека Apple ќе планира да воведе каква било функционалност, бидејќи ќе ги резервира за новата верзија и на tvOS и на watchOS, од кои ние ќе дадеме соодветна сметка кога WWDC завршува во Актуалидад iPhone преку нашиот Подкаст.

Apple веќе работи на следното ажурирање на iOS 13, поточно во верзијата 13.5.5, верзија што ќе ја донесе новата услуга Apple News + Audio, нова функционалност за Apple News + што ќе понуди аудио содржина од најдобрите статии достапни во различните списанија што моментално се дел од Apple News +.

Конечната верзија на сите овие надградби се очекува да биде објавен пред официјалното објавување на iOS 14 следниот 22 јуни. Неколку часа подоцна, Apple ќе ја лансира првата верзија на новите оперативни системи во кои работи во последните месеци во бета фаза првично ограничена на заедницата за развивачи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.