Apple ја објави првата јавна бета верзија на iOS 9.2.1

бета-иос-9

Нема долго чекање. Apple ја лансираше пред неколку минути iOS 9.2.1 прва јавна бета верзија. Ова издание се појави скоро еден месец по последната јавна бета-верзија, која пристигна заедно со верзијата на развивачот и една недела по последната верзија на iOS 9.2, верзија што донесе подобрувања во Safari, нови јазици и поправи некои помали грешки. Новата бета верзија сега е достапна од Центарот за развој на Apple за секој iPhone, iPod или iPad компатибилен со iOS 9.

Како што рековме за верзијата на развивачот, не е познато што носи оваа нова бета верзија, но се чини дека сè укажува дека оваа нова верзија ќе биде само за поправа грешки. Врз основа на вашите повратни информации, iOS 9.2 поправи некои проблеми во заостануваат претрпе во претходните верзии, но сепак има многумина кои се жалат на овој проблем, дури и на iPhone 6. Секогаш постои надеж дека меѓу зборовите „поправени грешки“ и „подобрувања во перформансите“ ќе биде вклучена лепенка што ќе го реши овој проблем што ни го прави животот невозможен.

Корисниците кои сакаат да ја инсталираат оваа бета верзија ќе мора да бидат претплатени се на бета програмата од Apple. Ако веќе сте претплатени и го имате профил за инсталирање бета-верзиите инсталирани на вашиот iPhone, iPod или iPad, ажурирањето треба да се појави преку ОТА во кое било време, што е обично половина час по излегувањето на новата верзија во центарот за развивачи на Apple (19:30 часот на полуостровот Шпанија)

Се сеќаваме дека при инсталирање на која било бета-програма, исто така, ризикуваме да претрпиме проблеми што не ги предвидувавме, па затоа неговата инсталација се препорачува само на уреди од кои не зависиме. Запомнете исто така дека за да инсталираме која било нова верзија, мора да имаме барем 50% батерија или уредот да биде поврзан на штекер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Joseозе Боладо dijo

  Заостанувањата се забележуваат во 6 плус и 6 плус нешто помалку, во моделите 6 и 6 се совршени, имам 6 плус и откако излезе iOS 9 беше фатален! Многу заостанувања и забавувања, со iOS 9.1 мислев дека ќе го решат тоа и обратно. Имавме уште повеќе заостанувања! Во 9.2 се чини дека заостанувањата се решени, но не .. Сè уште има рефлектори и уште многу други, вистината е дека со iOS 8.4 iPhone беше луксузен, најлошиот iOS во историјата беше iOS 9 ... се надевам дека решаваат лагеа и сл. и дека iPhone може да работи добро како што беше. Зошто iPhone 6plus со само една година и работи како забавено и со заостанувања е срамота.

  Решение за луѓе кои имаат заостанувања. Внесете поставки / општи / пристапност / зголемете го контрастот и активирајте НАМАЛУВАЈТЕ ја транспарентноста и темните бои и ќе видите како работи добро и без заостанувања.
  Ако се отстранат транспарентите .. Работи добро, разбирам дека ќе биде софтверски проблем и не разбирам зошто не го решаваат! Само се надевам дека не е хардверски проблем.

 2.   Momo dijo

  Прашање од милион долари, кога да се пушти во затвор?

 3.   Otatah@gmd.dd dijo

  6s plus не заостанува на 9.2

 4.   Јован dijo

  Досега е совршено на моите 6s плус. Уште повеќе, исчезна заостанувањето што го имав со 9.2 што престана да работи на екранот на допир. Многу повеќе течност исто така.

 5.   Хуан торо dijo

  Имам iphone 4s и ipad 3, кои беа заостанати, но оваа бета верзија им ја врати целата моќ, одењето помеѓу апликациите беше тортура, но сега изгледаат нови… Да живеат моите 4s.

 6.   Карлос dijo

  App Store од iOS 9 оди како P ** oc ** o ... Особено при ажурирање на апликацијата, каква катастрофа, не разбирам како тие не го решаваат ова! Вака е веќе неколку месеци !!!

 7.   Витки dijo

  Заостанувањето во центарот на вниманието се должи на активирање на тастатура од трети страни, со природно нула заостанување, во iPhone 6 и 6s

 8.   Сенто dijo

  Имам неколку кретени во транзициите на whatsapp, Twitter ... па дури и при затворање на првата апликација за повеќе задачи кога имам повеќе од 4 или 5, исто така во центарот на вниманието.
  Каков срам !!
  Имам iPhone 6 Plus