Apple ја објави седмата бета верзија на iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4, HomePod 14.5 и tvOS 14.5

Бета уреди на Apple

Нови ажурирања на оперативните системи на Apple лоцирани на верзија 14.5 Тие тврдат дека се едни од најважните ажурирања. Уште од првата бета верзија за програмерите знаевме дека ова ажурирање ќе биде важно за целиот екосистем. Вклучува новости во врска со гласовите на Siri, можноста за отклучување на iPhone со Apple Watch, компатибилност на Apple Fitness + со AirPlay 2, промени во стандардната услуга за репродукција и многу повеќе. Всушност, пристигнување на седмата бета верзија на iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4, HomePod 14.5 и tvOS 14.5 покажува дека конечната верзија е пред да ги достигне сите корисници.

Седма бета верзија за идното големо ажурирање за уредите на Apple

За неколку часа на XNUMX-та бета за програмери на претстојните ажурирања на оперативниот систем на Apple. За да ги инсталирате, мора да имате инсталирано профил на развивач на вашиот уред и можете да пристапите до ажурирањето преку Центарот за развој на официјалната веб-страница на Apple.

Калибрација на статусот на батеријата во iOS 14.5
Поврзана статија:
iOS 14.5 ќе интегрира систем за калибрација на статусот на батеријата

iOS 14.5 и iPadOS 14.5 Тие воведуваат многу нови функции за кои зборувавме во iPhone News во последните месеци. Тоа е ажурирање што ја поставува промената на парадигмата во апликацијата „Барај“ со уреди од трети страни. Воведена е и можност за отклучување на iPhone со Apple Watch или промена на гласот на Siri. Несомнено, верзиите 14.5 носат многу нови карактеристики за анализа.

Што се однесува до tvOS 14.5 и HomePod 14.5 Вклучени се компатибилности за контролите на Xbox Series X и Playstation 5. Промените на обликот исто така се вклучени околу „Siri Remote“ што сега се нарекува „Apple TV Remote“ и „Home“ до „TV“. Оперативниот систем на HomePod се базира на tvOS, така што новите карактеристики вклучуваат модификации на гласовите на Siri, меѓу другите.

И, конечно, watchOS 7.4 вклучува отклучување на iPhone со iOS 14.5, проширување на употребливоста на функцијата EKG и пристигнување на „Time to Walk“ за корисниците на Фитнес +. Без сомнение, можеме да ги прошириме информациите за секој оперативен систем, но она што е навистина важно е пристигнување на седмата бета верзија на овие системи што веројатно ќе вклучува повеќе функции и новости за конечната верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.