Apple ја лансира четвртата Бета на iOS 13.4 и другите платформи

Apple го започна четвртиот круг на Бетас за сите и скоро сите платформи што ги има денес: iOs 13.4, iPadOs 13.4, macOS 10.15.4 и tvOS 13,4. Само Apple Watch е надвор од оваа нова четврта Бета (барем во времето на пишувањето на написот).

Новите Бета се достапни, засега, само во центарот за програмери, за да ги преземете од таму, или користејќи ги ажурирањата преку ОТА во оние уреди што веќе ги користат претходните Бета. Корисниците регистрирани во јавната Бета програма, на кои не им е потребна сметка на развивач за тестирање на Бета верзиите на Епл, ќе мора да почекаат уште малку за да ја инсталираат на своите уреди, иако е нормално дека ова чекање не е предолго и за 24 часа тоа е веќе достапно.

Поврзана статија:
Ова се новостите за iOS 13.4

Веста за iOS 13.4 ви ја кажуваме подетално во написот за кој се поврзуваме веднаш над овие зборови, но како резиме можеме да кажеме дека најважно е можноста за споделување папки зачувани во iCloud, CarKey песни за отворање на автомобилот преку нашиот iPhone, индикации дека универзални набавки тие наскоро би можеле да пристигнат во App Store и Mac App Store и подобрувања во приватноста на нашата локација.

Се очекува тоа оваа верзија 13.4 е една од последните „големи“ верзии на iOS 13 пред месецот јуни, Apple ни покажува iOS 14. beе има и други помали ажурирања што ги коригираат грешките и додаваат мали вести, но би било чудно ако Apple достигне iOS 13.5, всушност ниту една верзија на iOS немала „.5“ до моментот . Ако во оваа нова Бета има некоја важна вест што е надвор од оние што веќе ви ги кажавме, ние ќе ја ажурираме статијата со информациите за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.