Apple ја најавува XNUMX-та сезона на Carpool Karaoke

Караоке во карпул

Првиот напад во стриминг видео-индустријата не беше See, The Morning Show или For All Humanity. Предвесник на тоа беше Карпул Караоке, шоуто водено од ејмс Корден, кое дебитираше на Apple Music во 2017 година, емисија каде домаќинот интервјуира пејачи и актери додека возат наоколу.

На 24 јануари ќе започне нова сезона, која ќе биде трета, трета сезона што, како и претходните, го остава својот водител во позадина, Корден, нов формат што не го сакаа ниту fansубителите на шоуто, ниту критиката, но продолжува во моментов.

Во текот на третата сезона, од која Епл штотуку ја објави трејлерот на Јутјуб, ќе ги видиме екипите на серијата Нетфликс Странец нешта, поранешниот водител Jеј Лено, актерот Фред Армисен, Кеша меѓу многу други. На 24 јануари, првата епизода ќе биде достапна на Apple TV + и секоја петок ќе се додава нова епизода од сезоната, сезона што во моментот не знаеме колку епизоди се формира.

Првата сезона на Карпул Караоке на Епл Музик, доби Еми награда во категоријата Сорти, со што стана првиот Еми што Епл официјално ја освои за која било од своите серии, иако во тоа време ова не беше во рамките на Епл ТВ + како што е денес.

Карпул караоке и Планета на апликациите, беа двата оригинални обложувалници на „Епл“ во видео формат за својата музичка платформа за стриминг, платформа каде исто така можевме да уживаме исклучиво во некои документарци, но кои не беа произведени од компанијата со седиште во Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.