Apple ја потврдува програмата WWDC 2020

WWDC 2020

Следниот 22 јуни Wе започне WWDC 2020 година, глобална конференција за развивачи на „Епл“, која за прв пат ќе се одржи само преку Интернет и каде „Епл“ ќе објави повеќето вести што ќе ги видиме и во iOS 14, како во tvOS, 14, watchOS 7 и macOS 10.16 како мене.

Досега, знаевме само денот кога ќе се одржи настанот И велам досега, бидејќи Епл штотуку официјално ја објави програмата на овие конференции, конференции што ќе бидат инаугурирани со презентацискиот настан, настан што ќе се одржи во 19:1 часот (по шпанско време), 10 часот во попладне во Мексико, XNUMX часот во Сан Франциско наутро.

Презентациски настан

22 јуни во 10 часот PDT

Презентациски настан на годишната конференција за програмери каде што ќе се претстави Apple некои од новостите тоа ќе дојде од раката на следните верзии на оперативните системи што управуваат со iPhone, iPad, Apple TV и Mac.

Ако ги послушаме најновите гласини, Apple може да ги претстави новата генерација на опсегот iMac, со нов дизајн, неколку нови слушалки за уши и светилници за локација на AirTags (ако тие конечно се нарекуваат така). Овој настан може да се следи преку веб-страницата на Apple и апликацијата Apple Events.

Држава на унијата

22 јуни во 2 часот PDT

Инженери од Apple ќе истражувам во подобрувања што ќе пристигне во следните верзии на оперативните системи на Apple. Оваа конференција ќе биде достапна преку апликацијата Apple Developer и веб-страницата за развој на Apple.

Повеќе од 100 сесии за програмери

23-26 јуни

Почнувајќи од 23 јуни, програмерите ќе имаат можност да научете како да ја градите следната генерација на апликации со над 100 дизајнерски и технички сесии водени од инженери на Apple.

Видеата ќе се објавува секој ден во 10 часот PDT и ќе биде достапна во апликацијата Apple Developer на iPhone, iPad и Apple TV, како и на веб-страницата на Apple Developer.

Индивидуални консултации со програмери

23-26 јуни

Програмерите ќе можат побарајте состанок со инженерите на Apple кој помогна во градењето на најновите достигнувања во платформите на Apple, нудејќи персонализирани технички упатства и детални детали за тоа како да ги имплементирате новите карактеристики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.