Apple ја објави четвртата бета верзија на iOS 9.2. Постои јавна верзија

бета-иос-92

Apple започна пред нешто помалку од еден час четврта бета верзија на iOS 9.2. Оваа нова верзија, како и претходната, е објавена само една недела по претходната верзија и е достапна за програмерите и исто така во јавна верзија, така што може да се инсталира на кој било уред компатибилен со iOS 9. Ажурирањето е достапно од Програмерите на софтвер на Apple се во центарот или преку ОТА (преку воздух) и, како и со која било друга верзија на iOS, за да го инсталирате, мора да имате барем 50% батерија на iPhone, iPod или iPad или да ја имате поврзано на штекер.

Се сеќаваме дека е новоста на која Apple најмногу се фокусира подобри го контролорот за преглед на Safari, Ова ќе им овозможи на апликациите од трети страни подобро да го извршуваат мајчиниот прелистувач на Apple, што им овозможува, на пример, да го користат прегледот Safari Reader или да користат блокатори на содржина, меѓу другите можности. Од друга страна, iOS 9.2 исто така вклучува можност за запирање на навигацијата на мапите со помош на глас, нешто што исчезна во претходните бета-верзии. Покрај тоа, вклучени се следниве нови карактеристики:

Што има ново во iOS 9.2 бета 4

 • Поддршка за новата опција „NumberSync“ на AT & T што ви овозможува да го користите бројот на iPhone со други поврзани уреди.
 • Сири сега го поддржува арапскиот јазик, нешто што не беше достапно до денес.

Ако не сме изненадени од сега до кога ќе биде објавена последната верзија на iOS 9.2, ова ажурирање ќе разочара повеќе од iOS 9.1, верзија која донесе неколку нови емотикони како најважна новина. Се разбира, исто така постои можност повеќето подобрувања да бидат поправени грешки и подобрувања на системот, па ако на крајот е како што велите многу корисници и ги подобрува перформансите, добредојдени се неколку вести, нели?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Jota dijo

  Здраво!! Јас ажурирав вчера преку ota на бета 4, но конструкцијата продолжува да излегува со 13C75 кога би требало да биде 13C5075, а при ажурирање на софтверот не добивам ништо ... Дали знаете нешто?

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Колку што знам, тоа е 13C5075. Единственото нешто што ми текнува е дека јавната бета-верзија е различна.

   За да знаете дали е 4, за да бидете сигурни, можете да проверите дали Сири е на арапски јазик. Ако не, би било чудно.

   Честитка.

 2.   Manuel dijo

  Како ги инсталирате бета-верзиите ???

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво Мануел. Погледнете дали вреди ова што е направено во своето време

   https://www.actualidadiphone.com/suscribirnos-instalar-ios-9-beta-publica/

   Честитка.

  2.    Карлос dijo

   Ами ми се појавува исто ... 13C75

 3.   Jota dijo

  Пабло… Нема одговор за градбата?

 4.   Manuel dijo

  Ви благодариме на Пабло за туторството