Apple ќе го ослободи „Банкар“ во март и покрај обвинувањата за злоупотреба меѓу вистински ликови

Apple TV + е стриминг видео сервис на Apple, услуга во која главно можеме да гледаме оригинални серии на Apple, но и повремени филмови. Денес ви ја пренесуваме полемиката за Банкарот, филм со Самуел Л. acksексон во главна улога која за малку ќе останеше во архивата поради проблеми меѓу семејните продуценти на филмот. По скокот, ви даваме повеќе детали затоа што веќе имаме конечен датум на издавање: 6 март ќе биде во сите киносали.

Првичните сомнежи се појавија после член на семејството на еден од мажите прикажани во филмот Обвинувам еден од извршните продуценти (кој исто така е член на семејство) за злоупотреба. Apple ги испита овие обвинувања и конечно одлучи да го објави филмот. Ова е она што тие го објавија:

Ние го лансиравме Apple TV + за да бидеме дом на приказните што се важни и во кои веруваме Банкарот, инспириран од храбрите постапки на Бернард Гарет Постариот и eо Морис, двајца афроамерикански претприемачи кои донесоа позитивни социјални промени, е една од оние приказни во кои сакаме да го одржиме Apple TV +.
Сакавме да одвоиме време за да ја разбереме ситуацијата, и откако ги разгледавме достапните информации, вклучувајќи документација за истражувањето на филмаџиите, решивме да го направиме овој важен и просветителски филм достапен за гледачите.

Банкарот се базира на вистинската приказна за Бернад Гарет Постариот и eо Морис, две лица кои им помогна на многу афроамериканци да пристапат до хипотеки и банкарски заеми во текот на 60-тите. Главен лик во кој игра Самуел Л. Jексон, покрај него ќе бидат Ентони Меки, Николас Хулт и Ниа Лонг. Како што ви рековме, тој ќе биде објавен во кината (од причини за влез во номинации за награди) на 6 март, а премиерно ќе биде прикажан на Apple TV + на 20 март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.