„Епл“ ќе го продаде „Молња“ на адаптер за слушалки во минихек за 9 евра

молња мини адаптер

Вчера ви ги кажавме директно сите новости за новите уреди на момците од Apple: новиот iPhone 7, новиот Apple Watch Series 2 и новиот AirPods. Нови уреди со нови карактеристики кои несомнено ќе бидат musthave од 2016-2017 година. Нов iPhone 7 што е предводник на момчињата од блокот ... И да, гласината е потврдена, новата iPhone 7 ја губи пристаништето за мини мини (или конектор) (3,5 mm) за да се направи место за дигиталниот звук на молња. Но, не грижете се, Apple не сака да не можеме да ги поврзуваме старите слушалки ...

Ние веќе ви кажавме дека новиот iPhone 7 би бил стандарден со овој нов адаптер Lightning to minijack така што никој не можеше да престане да ги користи своите стари слушалки и изненадувачки Apple само што го издаде истиот адаптер Lightning to minijack (или 3,5 мм) за само 9 €, една од најевтините цени (ако не и најевтината) на целата App Store ...

Un адаптер што можете да го користите во кој било модел на iPhone, iPad и iPod Touch дека ја носат најновата верзија на iOS, iOS 10. Адаптер што очигледно ќе ни овозможи да ги поврзуваме слушалките со влез од 3,5 мм (минижак) во уредите Молња, а не обратно: Молњани слушалки во уреди без приклучок за молња.

Адаптер што ќе дојде бесплатно со новите iPhone 7 и iPhone 7 PlusПа за Apple, на крајот тие не принудуваат да се ослободиме од нашите доживотни слушалки и ова може да ни создаде голем проблем особено ако имаме професионални слушалки со влез од мини мини. Но, како што ви кажуваме, Тие, исто така, одлучија да го ослободат овој нов адаптер по повеќе од прифатлива цена од 9 €Да, точно е дека може да се добие поевтино, но тие нè уверуваат во квалитетот на производот, и веќе ви кажав дека е сосема нормално дека ефтините адаптери создаваат проблеми во аудио. Waitе почекаме до следната недела за да можеме да ги тестираме сите овие новини со излегувањето на iPhone 7 во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   бубо dijo

  се сомневам дека имам Iphone 6, 6s дали е можно да слушам музика преку приклучокот Молња?

  1.    Дејвид dijo

   Бубо, може да слушаш музика преку молња порта засекогаш.
   Постојат неколку алтернативи на пазарот.

 2.   Маурициус dijo

  А, оние од нас кои ги користеа Earpods со миниџек за да слушаат музика на Macbook? Досега ништо не е кажано за адаптер: С.

 3.   Жозе dijo

  Бубо, може да слушаш музика преку молња порта засекогаш.
  Постојат неколку алтернативи на пазарот.

  Во врска со ова, можете ли да објасните како? Благодарам поздрав