Пристигнувањето на Битлси на „Епл Музик“ е потврдено

битки

Пред неколку дена ве информиравме за една гласина што тврди дека британската група Битлси можеа да ја понудат својата музика преку „Епл мјузик“ на 24 декември. Според публикацијата Re / Code, од утре ќе можеме да уживаме во широкиот каталог на петмината од Ливерпул преку Apple Music без да мора да ги купуваме нивните албуми или песни, кои се затемнуваат на iTunes од 2010 година, по долги и напорни преговори .

Но, тоа нема да биде достапно само на Apple Music. Универзална музика не сакаше да влезе во играта на ексклузивци и Корисниците на Spotify, Google Music и Tidal исто така ќе можат да уживаат во содржината на оваа британска група. Но, музичка услуга недостасува од оваа листа. Пандора нема да го понуди каталогот на групата бидејќи односите што ги одржува со сопственикот на правата се многу лоши.

Најважниот музички бенд во историјата никогаш не бил многу драг на дигиталните музички платформи и како доказ имаме дека скоро во 2016 година одлучи да го понуди својот широк каталог преку стриминг. Но, тоа не е единствената група која се бори да ја стави главата во овој вид на услуга, што со текот на времето сигурно ќе биде единствениот начин да се слуша омилената музика на нашите групи.

Во моментот не знаеме дали утре каталогот ќе биде достапен ширум светот или како и обично, за жал, тоа ќе биде достапно само во САД. Haveе мора да почекаме до утре за да дознаеме. Додека можеме да одиме преку YouTube и да уживаме во видеата достапни на каналот Вево на британскиот бенд.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.