Apple Store Хонг Конг додава трет кат

јаболко-продавница-хонг-конг

Хонг Конг има неколку продавници на „Епл“ расфрлани низ градот, но како и сите градови каде што можеме да најдеме неколку продавници на „Епл“, некои од нив секогаш ги претпочитаат сите клиенти. Во Newујорк имаме иконска продавница на Петтата авенија во Newујорк, додека Во Хонг Конг, продавницата што ја претпочитаат корисниците е таа што се наоѓа во трговскиот центар ИФЦ. Таков е успехот на посетителите што го имаат овој Apple Store, што момците од Купертино беа принудени да додадат трет кат на врвот од двата што ја сочинуваат продавницата.

јаболко-продавница-хонг-конг-2

Apple Insider ја објави сликата на горниот дел од овој напис, каде што можеме да ги видиме првите два спрата од продавницата на Apple полни со луѓе, па затоа и на горниот дел, а исто така новата фабрика што ја создадоа, каде осветлувањето е веќе вклучено, така што не треба да трае долго за да се отвори за јавноста. Откако ќе влеземе во трговскиот центар и се искачиме на третиот кат, можеме да видиме како пристапот до новиот кат е покриен со платно, во кое ја гледаме пораката „ја креваме шипката“ со која се потврдува што се заклучува однадвор на трговскиот центар.

Интересот на Apple за брзо ширење во Кина и други земји, го става настрана отворањето нови продавници во остатокот од светот. Во последните месеци „Епл“ отвори само нова продавница во Брисел, која ја следи истата естетика и декорација како и новите продавници што беа отворени во Кина. Во Шпанија, последната продавница што беше отворена беше Сол, додека во некои градови треба да поминеме добар број километри ако сакаме да посетиме Apple Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   XaviC dijo

  Да, тоа е иронично, онаа на 5-та авенија ...

  1.    Игнасио Сала dijo

   Почитуван речник: да видиме дали учиме повеќе зборови и дали не го менувате она што навистина го сакате.
   XaviC, благодарам за забелешката. Изменето.