Apple TV + премиерно ќе ја изведе специјалната епизода за карантин на „Митска потрага: Банкет на гавран“

Митски

Јасно е дека поради среќната пандемија од страна на коронавирус, светот се промени. Барем засега. Во скоро сите земји имавме денови на затворање, некои повеќе од другите, и тоа ќе го видиме порано или подоцна како ќе се рефлектира на малите екрани, во серии или филмови.

Засега моравме да ја видиме последната епизода од серијата „Defendiendo a Jacob“ синхронизиран на латински шпански, не можејќи да се претвори во шпански јазик од Шпанија поради споменатиот затвор. И сега, серијата „Митска потрага: Банкет на Равен“ исто така ни нуди следната недела специјална епизода напишана, снимена и монтирана во карантин.

„Епл“ денес објави дека на 22-ри мај ќе има премиера на специјалната епизода од серијата „Митска потрага: Банкет на гавран“. Новото поглавје е насловено Митска потрага: Карантин, и како што сугерира името, тоа е напишано, снимано и монтирано од луѓе кои биле во карантин поради пандемијата Ковид-19.

Новата епизода ќе трае 30 минути и ќе има екипа на протагонисти од серијата што работат од дома во светло на карантин. Ова специјално поглавје беше снимале со ајфони, а актерите и екипата работеле од своите домови.

Епизодата е напишана од Роб Мекелени, кој исто така глуми во серијата, извршен продуцент и ко-креатор. Ова ново поглавје ќе ги врати своите протагонисти, вклучувајќи ги и Дени Пуди, Ешли Бурч, Дејвид Хорнсби, Наоми Екперигин, Кејтлин Мекги, Хамфри Кер и essеси Енис меѓу другите.

Митска потрага: Специјална епизода за карантин на Банкет премиера на 22 мај на Apple TV +. Она што ќе треба да го видиме е дали е шпански синхронизиран на шпански или ќе биде на латински шпански. Нема сомнение дека наскоро ќе видиме и други протагонисти на нови сезони на некои серии со маска на улица. Willе биде многу curубопитен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.