Apple TV 4K (2022): гласини и можни нови функции

Apple TV

Најновите вести укажуваат на тоа дека Apple им „подарува“ пари на северноамериканските корисници кои купуваат Apple TV. Ова може да е лош знак (уредот не се продава како што треба) или дека Apple можеби сака да отстрани многу залихи одеднаш поради некоја причина. Оваа причина можеби е поврзана со гласините дека Apple ќе лансира нов Apple TV 4K во истата 2022 година. По лансирањето на новиот модел минатата година со нов процесор и нов далечински управувач Siri, се чини дека оваа година придобивките од Apple TV дополнително ќе се подобрат.

Гласините, сепак, тие не укажуваат (барем засега) на редизајн на уредот со пристигнувањето на моделот 4K во 2022 година. Всушност, од неговото лансирање во 2010 година, уредот главно го задржа истиот оригинален дизајн, како кутија која порасна во висина неколку години подоцна.

Во мај, аналитичарот Минг-Чи Куо коментираше дека Apple ќе подготвува поевтин Apple TV, за да ја пополни празнината што моментално ја има со своите конкуренти како што е Amazon Fire Stick и на тој начин да ја подобри тековната структура на трошоците на Apple TV. Освен овие гласини, ниту еден друг аналитичар не го потврди или сподели ова предвидувањеСамо во јуни, Марк Гурман рече дека Apple ќе подготвува нов Apple TV кодиран како J255 со чип A14 и подобра RAM меморија што ќе овозможи подобри можности за игри.

Минатата година и како што споменавме, една од новитетите на Apple TV 4K беше новиот далечински управувач Siri. Изработен од алуминиум и со тркало во стилот на iPod, оваа година би можело повторно да се модифицира. И тоа е дека според 9to5Mac никој не може да потврди дека ќе се промени, но ќе има сета смисла во светот дека Воведете ја функционалноста „Најди го мојот уред“ на вашиот далечински управувач за никогаш повеќе да не се изгубите низ куќата.

Лансирањето на новиот Apple TV 4K може да ја промени неговата цена на ист начин како што се очекуваше со iPhone 14 Сепак, поради моменталната светска ситуација, Ming-Chi не се изјасни за ова прашање и не знаеме дали би ги задржал цените со истото сегашно складирање.

Сите тие се гласини за можниот нов App TV 4K, но сигурно многу од нив корисниците очекуваат добар дотерување на уред кој малку го гуши Apple за да расте на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.